Logo
13 Березня 2019, 15:35

Суд у справі Дерещука: адвокат відмовився від підсудного

Сьогодні, 13 березня, в Івано-Франківському міському суді продовжили засідання у справі Михайла Дерещука.

На судове засідання з'явилися прокурор та сторона захисту, доставили обвинувачуваного Дерещука, інформує Типовий Франківськ.

Не з'явився до суду додатковий свідок. Про причини неявки свідка зі сторони захисту, суд не повідомили.

Захисник підсудного адвокат Олександр Клименко подав заяву про самовідвід.

Він пояснив, що на попередньому засіданні був відсутній через те, що протягом 2018 року підсудний не оплачував послуги адвоката, а також ніяк не може повпливати на Дерещука. Крім того, заявив, що із своїм підзахисним ніяк не може узгодити позиції.

Відтак у суді трапилась перепалка, підсудний вимагав у адвоката «повернув бабки». 

Колегія на місці прийняла рішення задовільнити заяву Клименка.

Крім того, підсудний Михайло Дерещук подавав до суду ряд клопотань.

Зокрема просить, щоб йому повернули телефон. Суддя Хоростіль відповів, що телефон буде досліджений при вивченні речових доказів. 

Також подав клопотання притягнути до дисциплінарної відповідальності адвоката Олександра Клименка через те, що той не з‘являвся на судові засідання.

Прокурор відзначив, що оскільки адвокат вже не представляє інтереси підсудного - пропонує залишити клопотання без розгляду. Колегія відмовила у задоволенні даного клопотання.

Ще одне клопотання стосується трансляції судового засідання. Втім прокурор повідомив, що аудіозапис судового засідання відбувається і присутні також журналісти, тому немає потреби у підтвердженні даного клопотання. Колегія у клопотанні відмовила, оскільки здійснюється аудіо- і відео запис.

Потерпілі наполягають на виклику свідка Корнути, але щоб не затягувати судовий процес просять доставити його на наступне засідання. Колегія повторно викликатиме свідка на 11:30 годину 11 квітня.

Нагадаємо, Михайлові Дерещуку інкримінують ч. 1 ст. 115 («Умисне вбивство») та ч. 1 ст. 263 («Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами»).

В липні 2017 року Дерещук здійснив кілька пострілів в 54-річного підприємця, який знаходився в автомобілі «Audi A6». Через отримані травми Ігор Гербін через кілька днів помер у лікарні.