У понеділок, 25 березня в міському суді Івано-Франківська продовжили розгляд кримінальної справи про неналежне виконання професійних обов'язків медичними працівниками Івано-Франківського обласного перинатального центру.
Зокрема йдеться про 27-річну франківчанку Тетяну Гезей, яка померла в Івано-Франківському обласному перинатальному центрі у квітні 2013 року. Справу до суду передали в травні 2017 року, втім, через закінчення повноважень судді, справу почали розглядати заново.
Завідувач гінекологічного відділення ОПЦ Олександр Буянов та завідувач відділення інтенсивної терапії та анестезіології ОПЦ Микола Бутніцький підозрюються у злочинній недбалості, тобто неналежному виконанні професійних обов'язків унаслідок недбалого чи несумлінного до них ставлення, що викликало смерть хворої, інформує кореспондентка Бліц-Інфо з зали суду.
На сьогоднішньому засіданні заслухали покази потерпілого Олександра Гезея. За словами чоловіка, його дружина була вагітна 4 раз. На 16 тижні жінка поскаржилася на дискомфорт у животі, тож пішла на УЗД.
"Дружина подзвонила мені і сказала, що на УЗД сказали, що плід завмер. Я сказав, щоб вона їхала до нашого лікаря на Мазепи. Лікар її оглянула і дала направлення в лікарню. Я залишився з дітьми, а дружина поїхала в лікарню. Їй призначили медикаментозне лікування і готували до операції. Втім не сказали коли буде операція. 11 числа лікар Гаврилюк сказала купити плазму. Батьки дружини купили плазму і віддали медсестрі. Сказали, що операція буде вранці 12 квітня. Зранку до неї поїхали батьки. Операція почалась пізніше, бо не було анастезіолога. Через 10 хв після початку операції подзвонила теща і сказала, що Таню повезли в реанімацію. Я за 20 хвилин приїхав і ми всі чекали, але нам нічого не казали. Близько обіду вийшла зам головного лікаря почала нам розказувати, що дружина померла, чи від серцевої недостатності, чи від тромбу. Лікарів, які проводили операцію не було",- пригадує чоловік.
Олександр також пригадав цікаву деталь, що після вскриття, паталогоанатом у приватній розмові сказав, що матка чомусь не скоротилася, тобто дружину оперували, коли вона вже була не жива. Окрім того, за словами чоловіка, дружина казала, що їй не робили жодних проб на алергічну реакцію, аналізів.
Чоловік розповів суду, що дружину оперували лікарка Гаврилюк, Бутніцький і Буянов.
На запитання прокурора, Олександр Гезей запевнив, що лікарі нічого ні про хід операції ні про проблеми не повідомляли йому.
Водночас на запитання захисника обвинувачених, чому дружина опинилась в обласному Перинатальному центрі, якщо направлення було в міський. Чоловік сказав, що не знає.
Водночас другий захисник обвинувачених поцікавився у потерпілого, чи це була перша завмерла вагітність. Олександр Гезей сказав, що вже друга. Втім, жодних застережень, щодо вагітності від лікарів не було.
Суддя запитала потерпілого, чи було таке, що дружина не прислухалася до порад лікарів адже в матеріалах справи є її відмова від госпіталізації, бо в неї є малі діти. Чоловік сказав, що не пам'ятає такого.
Після допиту потерпілого, суд перейшов до допиту свідка анастезіолога ОПЦ Романа Савича.
Свідок розповів, що брав участь у реанімації потерпілої. Він вже завершив роботу, але коли почув, що колегам потрібна допомога, долучився до реанімаційних заходів.
Прокурор запитав свідка про подробиці операції. Свідок каже, що не пам'ятає, чи була зупинка серця, коли його покликали на допомогу. Прокурор запитав, чи лікар поцікавився що стало причиною смерті жінки. Роман Савич сказав, що ні.
Захисник одного з обвинувачених запитав чи свідок бачив кров в операційній, той сказав, що ні.
Водночас суддя запитала у свідка чи він працює в прямому підпорядкуванні Бутніцького, свідок підтвердив.
Заслухавши свідка, суд призначив наступне засідання на 6 травня 13.20 години.
Ст. 140 ч. 1 ККУ, за якою звинувачуються Микола Бутніцький та Олександр Буянов, – "невиконання чи неналежне виконання медичним або фармацевтичним працівником своїх професійних обов'язків внаслідок недбалого чи несумлінного до них ставлення, якщо це спричинило тяжкі наслідки для хворого" – передбачає покаранння у вигляді позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 5 років, або виправними роботами на строк до 2 років, або обмеженням волі на строк до 2 років, або позбавленням волі на той самий строк.