Logo
20 Березня 2019, 11:58

Суд у справі вбивства болгарської студентки: на засідання не з‘явились свідки

Сьогодні, 20 березня, Івано-Франківський міський суд продовжив судове засідання у справі Ельдара Астанова.

На засідання не з‘явились перекладач та свідки, інформує Типовий Франківськ

За словами прокурора, свідки знаходяться поза Україною, але офіційного підтвердження цьому немає. Прокурор просив перенести судове засідання у зв‘язку з відсутністю перекладача та свідків і наполягав на допиті свідків.

Захисник Астанова зазначає, що поданий прокурором документ не може бути свідченням того, що людей немає в Україні.

Сторона захисту просила суддів допустити до засідання їхнього перекладача.Суд допустив до здійснення перекладу під час даного судового засідання перекладача Гарат Галину Василівну.

Також адвокат захисту просив з‘ясувати, чи дійсно свідки отримали відповідні документи. На його думку, дії сторони обвинувачення свідомо спрямовані на затягування судового процесу.

«Я повністю підтримую своїх адвокатів, оскільки уже півтора року обвинувачення не може привести свідків, спочатку шістьох, тепер двох. Я уже вас просив, щоб прискорився цей процес», - коментує Ельдар Астанов.

Адвокат Розметов на засіданні суду озвучив клопотання, яке стосується питання присутності представників засобів масової інформації на судовому засіданні і висвітлення судового процесу в ЗМІ. Клопотання були подані учора і сьогодні.

Зі слів адвоката, у опублікованих матеріалах ЗМІ були висвітлені дані про національність особи, сімейний стан, релігійну приналежність, а це є порушенням захисту приватного життя сторін.

«Кожен має право на повагу його гідності і честі. Це створює негативну суспільну думку і налаштовує мешканців Франківська на негативне ставлення до підсудного. А коли виявиться, що він не винен, суспільна думка буде уже сформована», - розповідає адвокат.

Він просив видалити із залу суду кореспондентку «Фіртки» та «Галицького Кореспондента». Адвокат захисту Шпак каже, що ЗМІ спотворюють інформацію і подають її неправдиво.

Втім прокурор просив відмовити у даному клопотанні, оскільки справа є відкритою і має висвітлюватися у ЗМІ. Суд, порадившись на місці, ще раз наголосив на коректності висловлювань ЗМІ і постановив відмовити у даному клопотанні.

Адвокат Розметов, подає клопотання про те, що обвинувачення підсудному не висунуто. Судовий розгляд проводиться лише в межах обвинувачення. Відсутність формулювання обвинувачення порушує права підсудного.

«Констатація факту не є формулюванням обвинувачення», - додає інший адвокат захисту. Просять повернути обвинувальний акт прокурору Боровику для усунення невідповідностей.

Суддя Руденко каже, що станом на 6 грудня сумнівів у захисників не було стосовно обвинувального акту.

Прокурор відзначив, що вважає дане клопотання безпідставним. Обвинувальний акт відповідає вимогам. І дивним виглядає, коли захист підсудного начебто просить прискорити розгляд, але хоче повернути обвинувальний акт.

Порадившись на місці, суд постановив відмовити у задоволенні даного клопотання. 

Наступні судові засідання у справі відбудуться 12 квітня, 10.00 годину та 13 травня, 14:30 годину.