Logo
6 Травня 2019, 12:38

Суд у справі вбивства студентки з Болгарії: захист Астанова заявив про незаконне тримання під вартою

Сьогодні, 6 травня, в Івано-Франківському міському суді продовжили судове засідання у справі Ельдара Астанова, якого підозрюють у вбивстві болгарської студентки Елі Дішлі.

Справу веде колегія суддів Руденко, Деркач і Хоростіль.

На судове засідання з'явився прокурор, підсудний Астанов та його захисники, перекладач пише Типовий Франківськ.

Перед початком засідання Астанов погрожував присутнім журналістам: "Я тебе теж можу сфотографувати, років через 10,20. Можу так одягнутис, що ви мене не сфотографуєте".

Нагадаємо, на минулому судовому засіданні захисники Астанова не могли узгодити позицій та просили відвід судді.

Сьогодні під час судового слухання головуючий суддя Руденко зазначив, що 12 квітня адвокат Розметов заявив та подав клопотання про відвід суддів і це клопотання є до сьогодні.

Втім адвокат заперечив.

"12 квітня я подав дане клопотання і того дня, я його відкликав", - зазначив адвокат Розметов.  

Відтак подав нове клопотання про те, що обвинувальний акт не відповідає вимогам, а підзахисному Астанову незаконно продовжують термін тримання під вартою. 

"Суд незаконно утримує Астанова під вартою. Оскільки обвинувачення не відповідає вимогам статті 112 Кримінально-процесуального кодексу України. Обгрунтування тримання під вартою немає", - відзначив захисник Астанова. 

За словами Розметова, колегія суддів не захищає особисте життя Астанова, оскільки допускає присутність у залі суду журналістів, які називають його вбивцею. Відповідно до цього адвокат висловлює сумніви в неупередженості суддів.

Підозрюваний Астанов повністю підтримав своїх захисників.

"Я жива людина Я з 2017 року в тюрмі. Тут не так країна, де є демократія. Я протестував з12 березня по 12 квітня, але вам було всеодно", - зазначив Астанов.

Прокурор Сергій Боровик зазначив, що раніше не чув, що захист клопотав про обвинувачення, звертав на це увагу. 

Після нарадчої кімнати, суддя Руденко повідомив, що клопотання не підлягає задоволенню. Жодної належної підстави не наведено. 

За словами адвоката Астанова, немає ніяких даних, що обвинувачуваний збирається вчинити якийсь інший злочин.

"Чому без вироку він відбуває вже практично покарання? Тим більше, жодних прямих доказів того, що він вчинив цей злочин немає. Жодних. Навіть після допитів свідків", - доводить адвокат підсудного.

Крім того, як повідомив адвокат, Астанов голодував, протестуючи проти того, що відбувається, але довідки про стан здоров'я обвинувачуваного у захисників немає. 

Адвокат просить змінити запобіжний захід.

"Я не кажу, що запобіжний захід не потрібний. Але він потрібен інший. Може це буде застава - так застава. Домашній арешт - так домашній арешт", відзначили захисники.

Відтак додають, що немає жодних доказів про ризики. 

"Дайте йому довести, мірою іншого запобіжного заходу,що він нічого не вчинить. Якщо порушить - міняйте на тримання під вартою", - зазначають адвокати.

Після нарадчої кімнати суд продовжив запобіжний захід у вигляді тримання під вартою для обвинувачуваного Астанова до 4 липня.

Наступні засідання у справі відбудуться 13 травня 14.30 годині, 28 травня о 15.00 годині та 26 червня о 14.00 годині.