У п’ятницю, 28 жовтня, в Івано-Франківському міському суді розглядали справу керівника патрульної поліції міста Дмитра Міхальця.
Суд вирішив відпустити головного копа Франківська під особисте зобов’язання, пише Репортер.
Після цього прокурор Богдан Бурак запропонував відсторонити Міхальця з посади.
“Ми виходили з максимального терміну досудового розслідування, тому пропонуємо саме два місяці, – каже прокурор. – Нам треба ще провести ряд слідчих дій”.
На це адвокат Міхальця сказав, що проти долучення до справи клопотання про відсторонення.
“Відсторонення від займаної посади – це для мене моральний удар. В мене є підтримка моїх людей, без них я не керівник, – каже Міхалець. – Працювати в поліції – мій єдиний дохід”.
Проте прокурор стояв на своєму.
“Існує ризик, – пояснює Бурак. – Підозрюваний Міхалець є начальником патрульної поліції міста, але ми беремо до уваги і особу потерпілого, який є водієм. Обидва працюють в одному приміщенні. Міхалець може впливати на патрульних поліцейських – таким чином тиснути на потерпілого. Також може бути певний вплив і на свідків. Відсторонення на час розслідування – так краще буде для всіх”.
Адвокат Кукушкін заявив, що підстав для відсторонення немає.
“Коли особа підозрюється – це ще не значить, що вона винна, – каже адвокат. – Від прокурора немає жодних об’єктивних даних про те, що Міхалець схиляв когось до надання інших показів, змушував до неправдивих свідчень. Наразі він не звільнений як працівник Національної поліції і ходити відстороненим від посади – тоді за що буде жити його сім’я?”.
Суддя знову пішов до нарадчої кімнати. Через 15 хвилин Роман Хоростіль оголосив ухвалу.
Суд вирішив відмовити у задоволенні клопотання прокуратури. Тож на час досудового розслідування та суду Дмитро Міхалець працюватиме у поліції.
Нагадаємо, 5 вересня атовець Іван Чайковський на вулиці Січових Стрільців в Івано-Франківську залишив авто поблизу будівлі Пенсійного фонду. До нього підійшли патрульні, попросили документи, сказали, що він порушив правила паркування. Чоловік пояснив, що припаркувався за дорожньою розміткою, а нового знаку не помітив. Представився інвалідом АТО і просив не складати на нього постанову та відпустити. Однак копи папір написали.
Згодом, переглянувши постанову, чоловік виявив, що патрульні вписали не той знак. І наступного дня поїхав до поліції вирішувати питання з керівником патрульних – Дмитром Міхальцем. Після того Чайковський звинуватив Міхальця у брутальному побитті з киданням на підлогу, а той запевнив, що «взяв скаржника під руку, щоб провести, та з його боку був спротив і ескалація конфлікту».
Потім Чайковський написав заяву в прокуратуру, скликали цілу прес-конференцію, на якій висловилися всі. Попри розмови й дискусії, учасники конфлікту руки так і не потиснули. Зустріч завершилася на високих тонах.