Зараз, коли в будь-яку хвилину може гостро постати питання рятування життя, особливо актуальним є вміння оцінити стан потерпілого і визначити, якої допомоги насамперед той потребує.
Про це інформує Територіальне управління Служби судової охорони у Івано-Франківській області.
В ході несення служби судовим охоронцям нерідко доводиться мати справу з погіршенням самопочуття у відвідувачів судів, а іноді й з більш серйозними випадками.
16 листопада, на базі територіального управління Служби судової охорони Прикарпаття відбулися заняття для працівників та співробітників судової охорони під керівництвом інструкторів з домедичної допомоги Муніципальної інспекції Івано-Франківська Юрія Титоренка та Михайла Попадюка.
Досвідчені інструктори детально роз’яснили анатомічні, фізіологічні та психологічні особливості роботи з постраждалими та методи підтримки життєдіяльності людини, а cудові охоронці вдосконалили знання щодо алгоритму дій при інфаркті, інсульті, судомному нападі, втраті свідомості, проведенні серцево-легеневої реанімації та зупинці критичних кровотеч за допомогою турнікетів, джгутів та підручних засобів.
Учасники тренінгу виявили неабиякий інтерес до набуття практичних навичок, бо як ніхто розуміють, що від швидких та ефективний дій залежить життя людини.
Основне завдання домедичної допомоги в разі нещасного випадку − збереження життя постраждалого до прибуття рятувальників та екстреної медичної допомоги (ЕМД), а також ефективно використати будь-який шанс для його порятунку.