Logo
2 Липня 2019, 19:19

Супрун розповіла, де можна заразитися правцем

Найчастіше ці бактерії живуть у ґрунті та кишковому тракті тварин.

Про це розповіла в.о міністр охорони здоров'я України у Facebook Уляна Супрун, пише Типовий Франківськ.

"Правцем можна інфікуватися, коли спори бактерій, що викликають хворобу, потраплять у рану або поріз, через укус тварини або через порізи гострими предметами та уламками деревини", - пише Супрун.

Як пояснює в.о. міністр здоров'я, що симптоми цієї хвороби може з’явитися з 3 по 21 день після зараження. Це можуть бути спазми м’язів обличчя, зокрема — стиснення щелеп, “витріщання” очей, м'язові спазми (часто в шлунку), судоми м’язів спини, болісна напруга у всьому тілі, проблеми з ковтанням, ускладнення дихання, головний біль, лихоманка та надмірне потовиділення, зміна тиску і прискорене серцебиття.

Якщо людина не отримає медичної допомоги, ймовірність смерті від правця майже стовідсоткова. Тому при появі перших симптомів хвороби потрібно негайно звернутися до лікаря. Навіть з медичною допомогою ризики смерті від правця досить високі — від 10 до 70%. Здебільшого це залежить від лікування, віку людини та її стану здоров’я.

За Календарем профілактичних щеплень, діти від правця мають бути щеплені у 2, 4, 6, 18 місяців, 6 років та 16 років. Надалі потрібно ревакцинуватися від хвороби кожні 10 років. Бо приблизно на такий час щеплення формує імунітет до хвороби. Безоплатно вакцинуватися від правця можуть і діти, і дорослі.

"Якщо ви перехворіли на правець, вакцинуватися все одно необхідно. Після цієї хвороби імунітет швидко минає і є ймовірність повторного зараження. Перевірте Календар та заплануйте візит до лікаря, якщо потрібно надолужити щеплення", - пише Уляна Супрун.

Також вона додає, що досі є люди, які вірять в те, що вакцини не працюють, а власний імунітет може захистити від усіх хвороб. Потрібно лише перехворіти. Науці давно відомо, що це не так.

"Як наслідок, маємо чимало історій, коли батьки не вакцинують дітей, а згодом в разі хвороби дитини, яким могло б запобігти щеплення, жалкують, що вчасно його не зробили. Найголовніше тут те, що під загрозу ставиться здоров’я та життя дитини. І жодні жалкування не зможуть допомогти", - пояснює в.о. міністр охорони здоров'я.

Також вона закликає українців негайно вакцинуватися.