Logo
12 Грудня 2020, 11:30

Свята не за горами: чи святкуватимуть франківці Новий рік із розмахом (опитування)

Наближається пора новорічних святкувань.

Однак враховуючи ситуацію в Україні та світі,  бажання гучно святкувати є далеко не у всіх.

Через пандемію COVID-19, введення карантинних заходів, економічну кризу, хтось залишився без роботи, комусь скоротили заробітну платню. Та чи найбільше коронавірус вплинув на тих, хто занедужав на цю хворобу: фінансові та лікувальні витрати, тривала реабілітація або й втрата знайомих чи близьких людей…

Типовий Франківськ провів опитування серед франківських користувачів Фейсбук, які в них плани на період новорічних свят. Зауважимо, що опитування не репрезентативне, а вказує на загальну тенденцію.

Білішсть користувачів відповіли, що святкувати із великими розмахом не планують.

Інша частина проголосувала за те, що їм байдуже та поскоріше вже 2021 рік.

Тож за кожним лишається право святкувати гучно та весело, або залишитися вдома в колі сім'ї без подальших проблем та загроз.

Як зазначив провідний економіст Дмитро Яблоновський раніше в інтерв'ю "Слово і Діло", - економічна криза і коронавірус вплинули на доходи українців дуже нерівномірно. Скільки люди готові витратити на святкування також залежатиме від того, як буде вирішене питання із бюджетними виплатами, оскільки в нас зараз дефіцит бюджету".

Економіст пояснив, що у новорічні свята може статися так, що не буде розмаху та фізичної можливості витратити гроші не через те, що коштів немає, а через те, що більшість розваг наразі недоступна для українців.

Натомість, світові експерти говорять, основні свята, які відбуватимуться в останні тижні року, можуть призвести підвищення захворюваності COVID-19.

Таку думку в інтерв'ю HUFFPOST висловила доцент з епідеміології Університету Тулейн Сьюзен Хассіг.  

"2021 рік може бути гіршим, цілком серйозно. Пандемія не зупиниться через те, що 31 грудня кінець року, а на ранок 1 січня (Новий рік). Вірус буде тут, поки ми самі його не зупинемо. Якщо поведінка громадян не зміниться щодо маскування та дистанціювання, то ці "пишні" святкування можуть спричинити ще один величезний сплеск захворювань, госпіталізації та смерті", - сказала вона.

Сьюзен Хассіг поянює, оскільки симптоми COVID-19 можуть з'явитися до 14 днів, люди, які несвідомо заразяться на тих сами святкових застіллях, після  свят повернуться до своєї звичної діяльності, таким чином спричиняючи подальше розповсюдження вірусу, який ми вже не можемо контролювати.

Вона підкреслила, що людям потрібно бути більш свідомими та уважнішими, коли будуть приймати рішення у найближчий місяць.

"Наші дії можуть мати суттєві наслідки", - додала вона.