Logo
14 Лютого 2024, 16:20

Тарас Виноградник: у 2024 році потрібно спрямувати ще більше сил та коштів на підтримку ЗСУ та військових формувань (ВІДЕО)

Депутат Івано-Франківської обласної ради від фракції «Платформа громад», голова постійної комісії з питань захисту прав людини, законності та правопорядку Тарас Виноградник в ефірі обласного телебачення «Галичина» у програмі «Обласна рада: позиція та дія» з ведучим Любомиром Белеєм розмовляли про консолідацію зусиль депутатів Івано-Франківської облради задля Перемоги та відновлення держави, про функціонування Івано-Франківської облради у час війни, спрямування коштів на підтримку ЗСУ та військових формувань, а також укриттів шкіл Прикарпаття та про інші важливі теми сьогодення, зокрема й про політику.

«Обласна рада - це найвищий представницький орган місцевого самоврядування. Хочу відзначити, що Івано-Франківська облрада функціонувала та функціонує у час війни виходячи з законів України про місцеве самоврядування не порушуючи графік. Потрібно відмітити, що це одна з небагатьох обласних рад України, яка попри воєнний стан, проводила засідання, здійснювала свою роботу, забезпечувала діяльність комунальних підприємств, якими керує», - каже депутат Івано-Франківської обласної ради від фракції «Платформа громад» Тарас Виноградник.

За словами Тараса Виноградника, за ініціативи фракції «Платформа громад» було внесена і проголосована та пропозиція, що не менше 40% ПДФО потрібно спрямувати на підтримку ЗСУ та військових формувань. Це дало можливість у 2023 році з обласного бюджете спрямувати понад 110 млн гривень на підтримку збройних формувань, а також придбання на понад 40 млн гривень товарно-матеріальних цінностей.

«Ми рекомендували усім територіальним громадам спрямовувати кошти з власних бюджетів на підтримку наших військових, а це понад 750 млн гривень. Сумарно можна сказати, що в 2023 році обласною радою та органами місцевого самоврядування було спрямовано понад 900 млн гривень на ЗСУ», - розповідає депутат. «Потрібно відзначити й той факт, що за підрахунками 2023 року, волонтери за допомогою донатів, перерахувань коштів, разом із  громадою нашої області спрямували 1 млрд гривень на придбання всього необхідного нашим воїнам та громадянам, які потребували допомоги. Цей результат мене вражає та надихає. Це яскравий приклад того, що ми Переможемо! Тут без сумніву можна сказати, що вся держава стала на захист наших кордонів. Немає значення чи ми находимося за 500 км від передової, чи ближче до неї», - додає Тарас Виноградник.

Депутат підкреслив те, що протягом цього часу була злагоджена робота Івано-Франківської ОВА та Івано-Франківської обласної ради. Зокрема розповів про роботу постійної комісії з питань захисту прав людини, законності та правопорядку. Франківщина займає лідируюче місце в тому сегменті, що тут найменша кількість злочинів скоєних на 1 000 осіб населення. В цьому є заслуга Івано-Франківської обласної ради, адже за словами депутата вони тісно співпрацюють з Головним управлінням національної поліції, Служби безпеки України та Обласної прокуратури.

«Щодо питань роботи комісії, яку очолюю я та депутати з усіх фракцій, то ми розглядаємо проблемні питання, які були у зверненнях громадян. До прикладу, щодо порушення їхніх прав, які прописані у Конституції. Ми спрямовуємо заяви для вирішення даних питань, як в Обласну прокуратуру, так і в Головне управління національної поліції. Також наша комісія є профільною стосовно збільшення фінансування програм підтримку ЗСУ, військових формувань та патріотичного виховання, а не менш важливе, це профілактика правопорушень в Івано-Франківській області», - наголосив голова постійної комісії з питань захисту прав людини, законності та правопорядку Тарас Виноградник.

В інтерв'ю згадали й про плани на 2024 рік.

«Планів дуже багато. На жаль, не всі візії, які передбачили ми, як депутати обласної ради, реалізовувалися у 2023 році. Війна внесла свої корективи і це можна говорити виходячи з стану економіки та міжнародних відносин. Точно, що можу сказати з впевненістю, що ми йдемо до бажаної Перемоги. Після якої потрібно буде відновлювати всі галузі життя. Моя думка, що зараз немає бути ніякої політики під час війни, бо це є закладена ідеологія. Наша ціль – єдність суспільства!», - підсумовує Тарас Виноградник.

Детальніше можна переглянути у програмі «Обласна рада: позиція та дія»: