Logo
26 Листопада 2021, 11:42

Тарас Виноградник: зміни досягаються або шляхом революції, або ж еволюції

 На каналі 402, в програмі «На часі» Тарас Виноградник , депутат обласної ради, ВО «Платформа громад», голова постійної комісії з прав людини, законності та правопорядку, у прямому ефірі аналізував різноманітні питання, які дійсно сьогодні на часі і неабияк турбують громадськість.

Розпочавши розмову, ведуча програми звернула увагу на невиправдані очікування після Революції Гідності. Як зауважив депутат, пам'ять про події тих часів у людей досі жива, але більшість зрозуміли, що втрачено час, втрачено можливості, не реалізовано те, що було задумано.
«Зміни в державі можна робити шляхом революції або ж еволюції. Ми пройшли шлях революцій і бачимо, що він не дав бажаних результатів. Отож, у нас залишився шлях еволюції.Це виховання патріотичного суспільства, яке б само прагнуло будувати демократичну та сильну державу», - підкреслив Тарас Виноградник.

Аналізуючи «Екватор Зеленського», гість студії не заперечував певних досягнень в роботі нинішньої влади. Проте, нажаль, набагато більше недоліків перекривають ті досягнення, які є. Депутат зосередив увагу на кадрову кризу в уряді, на енергокризу.

«До прикладу, сьогодні більшість підприємств хлібо-булочної промисловості сплачуватимуть 35-40 гривень за кубометр газу. Ви собі уявляєте, як підросте ціна на хліб? Це ж продукти першої необхідності?», - зауважив депутат.

Говорилось також про кризу в медичній системі охорони здоров’я. Як зауважив Тарас Теофілович, сьогодні вже прогнозують четверту хвилю Коронавірсу в Україну у січні місяці.

«Це період Різдвяних свят, коляди. Люди святкують, відвідують друзів, родичів. Що сьогодні робиться для того, щоб уникнути розповсюдження хвороби в цей період? Нічого», - сказав депутат.

В студії також говорили про недостачу державного бюджету у розмірі 250 мільярдів гривень. Як уточнив Тарас Виноградник, Україна отримали транш від МВФ у розмірі 700 мільйонів доларів. Але ці кошти не пішли на підтримку золото-валютного фонду, а на підтримку бюджету. Ці кошти фактично вже потрачені.
Депутат проаналізував також очікування щодо формування обласного бюджету. Звичайно, якісь конкретні прогнози ще рано робити. Адже Закон України про Державний бюджет на 2022 рік пройшов тільки перше читання, проте вже є певні негативні зміни, які заплановані для обласного бюджету. Йдеться про 5% від ПДФО, які досі наповнювали обласний бюджет, будуть надходити до Києва. А це 370 мільйонів гривень. Що це означає? Це закриття всіх програм, які досі фінансувала обласна рада: а це програма «Духовне життя», «Питна вода», «Доступна школа»

Йшлось у студії також про екологічну кризу на Прикарпатті. Хтось порівнює нашу область з «маленькою Швейцарією». Але завдяки Бурштинській ТЕС ми увійшли у трійку найзабрудненіших областей України. Сьогодні в Брошневі хочуть встановити цехи з виготовлення фармальдегідної смоли.
«Але якщо ми спитаємо, куди надходять податки від роботи такого цеху, то з'ясуємо,що вони надходять до Львівської області. Адже саме там це підприємство зареєстроване. То чому ж вони його й в себе не побудують?», - поцікавився депутат.

І на завершення депутат звернув увагу на те, що в сьогодні люди збайдужілі до тих процесів, які відбуваються в державі.
«Але  нас перевіряють на байдужість. Я зовсім не закликаю всіх до якихось революційних дій, але люди повинні сказати «досить». І до влади мають прийти професіонали, ті, які володіють чіткою візією розвитку нашої держави», - сказав на завершення Тарас Виноградник.