Logo
15 Жовтня 2019, 07:40
Теги: газ, ціни

Тарифи на “комуналку” різко злетять: скільки українці платитимуть за газ

Ціну на газ встановлюють на державному рівні, проте кінцеву вартість транспортування палива визначають вже на місцях.

В Україні з початком опалювального сезону суттєво зростуть суми в квитанціях на оплату житлово-комунальних послуг, всьому виною опалення.

Про це йдеться у матеріалі “Сегодня“.

Зазначимо, взимку для мешканців багатоквартирних будинків основна стаття витрат – тариф на тепло, а для приватних і малоповерхових будинків – газ.

Як відомо, ціну на газ встановлює “Нафтогаз” на державному рівні, проте кінцеву вартість транспортування палива визначають вже на місцях. З цієї причини підсумкові витрати на газ різняться в залежності від регіону.

В залежності від регіону, за кубометр газу українці платили у вересні від 5,89 до 6,59 грн. І, як прогнозує голова парламентського комітету з питань енергетики і ЖКП Андрій Герус, є передумови для подальшого зниження цін у жовтні (приблизно на 10 копійок).

Однак у холодну пору взимку тариф на газ може зрости. Наскільки – залежатиме від багатьох факторів, які формують ціни на світових ринках.

Водночас Національна комісія, що здійснює держрегулювання в сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ) оприлюднила проєкт нової методики розрахунку вартості транспортування газу.  В разі прийняття цього документу вартість транспортування газу може вирости в залежності від регіону, від 15% до 3,8 рази, що збільшить плату за комунальні послуги.