Logo
24 Листопада 2017, 15:45

Телефони на Android стежать за місцеперебуванням користувача

Більшість смартфонів, які працюють на операційній системі Android, збирають дані про місцеперебування користувача й відправляють їх розробнику - компанії Goggle. Це відбувається навіть коли опція геолокації на смартфоні вимкнена.

тел

Новинний сайт Quartz повідомив, що телефони на базі Android збирали інформацію про найближчі базові станції мобільного зв'язку, які використовуються для передачі мобільного сигналу, і передавали цю інформацію Google.

Активісти, що відстоюють конфіденційність особистої інформації, вже заявили, що Google "зрадив своїх користувачів", пише BBC.

Google у відповідь на публікацію Quartz повідомив, що передані дані про місцеперебування користувача не зберігалися на серверах компанії, і вже пообіцяв змінити систему Android, аби припинити передачу геолокаційні даних.

Проблема стосується тих телефонів на базі Android, на яких у фоновому режимі працював додаток Google Play Services. Цей додаток необхідний для встановлення інших програм і в більшості випадків встановлений на телефонах Android за замовчуванням.

Quartz з'ясував, що телефон збирав інформацію, навіть коли опція геолокації була вимкнена в меню налаштувань і навіть коли в телефоні не було сім-карти. Відімкнути збір і передачу цих даних було неможливо.

Реакція Google

Google повідомила, що збирала адреси базових станцій мобільного зв'язку протягом 11 місяців для підвищення швидкості й поліпшення якості доставки повідомлень.

"Ми не включали процес визначення базових станцій в систему синхронізації системи, тому всі ці дані миттєво автоматично видалялися", - йдеться у повідомленні компанії.

Організація Privacy International, що займається захистом прав користувачів інтернету, заявила, що ця нова ​​інформація показала, наскільки мало контролю люди мають над тим, що робить їх смартфон.

"Коли ми купуємо смартфон, ми не очікуємо від нього зради, - каже юрист Privacy International Міллі Грем Вуд. - І хоча Google у цьому випадку пообіцяв припинити це, виникає питання про те, що ще компанія робить без відома користувача - і з якою метою".