Logo
14 Липня 2017, 10:30

Тівер, Світодар, Вогнедар, Златослава. В Івано-Франківську батьки обирають дітям незвичні та стародавні імена

Найпоширенішими іменами за останній рік в Івано-Франківську стали Анна й Олександр. Ще хлопчиків часто називають Матвіями, Марками, Андріями, Тимофіями, а дівчаток—Янми, Анастасіями, Надіями, Вероніками, Софіями.

дитина

Про це повідомляє журналіст Анна-Сабіна Ружицька у соціальній мережі Facebook, пишуть "Вікна".

 Наталія Козубаш, заступник начальника Івано-Франківського міського відділу державної реєстрації актів цивільного стану каже:

«За цей рік в Івано-Франківську зареєстровано 1487 дітей, скільки хлопчиків, скільки дівчаток сказати не можу, бо такої статистики не ведемо. Крайай незвичних імен, як в інших областях, скажімо Айфон, Комп’ютер, Ангел, у нас немає.

Зате чимало імен іноземного походження: Джисур, Мартін, Габрієла, Рожден, Монака, Домініка, Сем, Теона, Мірра, Арман, Магдалена, Аран, Камелія, Сільвія.

Частина дітей із незвичними іменами — діти від шлюбів наших жінок з іноземцями. Також є зареєстровані діти, в яких обоє батьків іноземці. Серед них діти з афроєропейських родин, де мати і батько навчаються у Івано-Франківських вишах. Та називають дітей іноземними незвичними для українців іменами і просто жителі Івано-Франківська.

Для когось — це данина моді, хтось називає дітей іменами героїв численних іноземних серіалів, ще в когось батьки чи родичі закордоном і придумують діткам іменаз тих країн, де вони працюють та живуть».

Щоправда, за словами пані Козубаш, називають дітей і старовинними або рідковживаними іменами: Ярема, Демян, Семен, Варвара, Тереза, Стефанія, Гордій. Із них можна виділити давньослов’янські: Тівер, Світодар, Вогнедар, Златослава.