Logo
29 Липня 2019, 11:55

Торгівля людьми: в Івано-Франківську проведуть інформаційну акцію та покажуть фільм

У 2013 році Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй проголосила 30 липня Всесвітнім днем протидії торгівлі людьми, зазначивши, що в цей день необхідно підвищувати рівень поінформованості громадян стосовно глобальної проблеми торгівлі людьми і привертати увагу до важкого становища жінок, чоловіків і дітей, які стали жертвами цього злочину, а також заохочувати людей активно допомагати постраждалим і протидіяти торгівлі людьми.

До Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми Мінсоцполітики у співпраці із суб’єктами, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми, уже третій рік поспіль проводить загальнонаціональну інформаційну кампанію. Цьогоріч інформаційні акції пройдуть по всій Україні. Серед основних локацій – залізничні вокзали та кінотеатри, повідомляє Типовий Франківськ з посиланням на пресслужбу ІФ ОДА.

Зокрема департамент соціальної політики облдержадміністрації спільно з Благодійним фондом «Карітас Івано-Франківськ УГКЦ» запланував провести заходи на залізничному вокзалі Івано-Франківська та в кінотеатрі «Люм’єр».

Так, з 8.30 до 10:30 у приміщенні залізничного вокзалу міста Івано-Франківська проходитиме просвітницька акція. Тут розмістять інформаційні плакати, а активісти роздаватимуть листівки та спілкуватимуться з людьми. Акція спрямована на підняття рівня обізнаності населення щодо проблеми торгівлі людьми, поширення важливої інформації про цю проблему та небезпеку, яку вона становить.

О 17:10 у кінотеатрі «Люм’єр» відбудеться безкоштовний показ та обговорення документальної стрічки «Жінка в полоні». Слід зазначити, що це фільм про Маріш, 52-річну жінку, яка служить одній угорській родині вже десятиліття, працюючи по 20 годин на день без оплати. Гнобителі відібрали в неї документи і заборонили виходити з дому без дозволу. З Маріш поводяться, як із твариною: вона харчується недоїдками і не має ліжка для сну. Дні й роки минають у страху, але жінка мріє повернути собі своє життя. Присутність камери допомагає їй усвідомити, що вона — не одна. Після двох років зйомок Маріш набирається духу і розповідає про свій план: «Я втечу». Фільм простежує героїчний шлях жінки назад до свободи.

Після завершення кінопоказу відбудеться обговорення стрічки з глядачами, у ході якого буде акцентовано увагу на сучасних тенденціях та ризиках торгівлі людьми для наших співвітчизників.

Усіх бажаючих запрошують долучитися до кампанії: відвідати просвітницькі заходи, дізнатися більше про небезпеки сучасного рабства і поширювати цю інформацію. ПротиДІЙмо торгівлі людьми разом!