Верховна Рада ухвалила Закон про документи, що підтверджують громадянство України, відповідно до якого пластикові ID визнано чинними як паспорт громадянина України.
ID, або електронний паспорт, – пластикова картка з фотографією громадянина, чипом, де записані дані власника, цифровим підписом. За бажанням там також можуть бути відбитки пальців. На карті не зазначається сімейний стан, він записується в чипі. Також пластикові ID можна буде використовувати для цифрової верифікації, отримання широкого спектра цифрових послуг.
Особам, які не досягли 18 років, паспорт буде видаватися на 4 роки, іншим – на 10 років. Паспорти будуть містити текст двома мовами – українською та англійською. З початку 2016 року ID-паспорти вже почали видавати громадянам, які досягли 16 років. Прийняття Закону дозволяє всім громадянам змінити старий паспорт на ID-карту.
Законопроектом передбачено розмежування документів з безконтактним електронним носієм і без такого, обов'язок оформляти паспорт громадянина України після досягнення 14-річного віку, запровадження посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту та ін.
Також у Законі визначається перелік документів громадян України для виїзду і в'їзду в країну: закордонний паспорт, службовий паспорт України, дипломатичний паспорт, посвідчення особи моряка або члена екіпажу.
Закон вступає в силу з 1 червня 2016 року, але з 1 січня 2020 року набувають чинності норми в частині введення документів, що містять безконтактний електронний носій.
Запровадження нових паспортів вплине на рішення ЄС про надання безвізового режиму Україні.