Вчора, 4 серпня, в ліванській столиці Бейрут стався великий вибух. За попередніми даними, щонайменше 100 людей загинуло, понад 4 тисячі поранено. В країні на два тижні оголосили надзвичайний стан та триденну жалобу.
Як повідомляє Українська правда з посиланням на ліванське видання "LBCI" та російську "Meduza", у Бейруті вибухнула селітра з судна, що належить росіянину
2750 тонн нітрату амонію, які вибухнули в ліванському Бейруті, зберігалися там 6 років. Небезпечний вантаж прибув у столицю Лівану на кораблі Rhosus, який належить російському підприємцю Ігорю Гречушкіну.
Так, у службі безпеки Лівану вважають, що "вибух стався під час зварювання дверей". Іскра спочатку підпалила феєрверки, які зберігались на складі, що, своєю чергою, стало причиною вибуху аміачної селітри.
Відзначається, що 2750 тонн амонію еквівалентно 1800 тонам тротилу.
Уніан інформує, що за словами лікаря з Бейруту Вадіх Айюб, ситуація у лікарнях дуже складна та напружена.
"Ситуація дуже погана в районі порту, де вчора це (вибухи - ред.) відбулося. Ситуація в лікарнях дуже погана, особливо в Бейруті. Всі лікарні заповнені, багато операцій. Я працюю у невеликій лікарні, і ми зробили понад 30 операцій до сьогоднішнього ранку», - зазначив лікар.
Одна з головних лікарень міста закрита, тому що вона розташована поряд з місцем вибуху.
«З учорашнього вечора почали доправляти потерпілих до лікарень за Бейрутом. Зараз ситуація трохи вирівнюється. Сьогодні тяжких хворих ми не бачимо. Але багато людей постраждали, коли перебували в своїх будинках, вибух був дуже потужний, у людей постраждали очі і так далі. Всі лікарні в Бейруті зараз переповнені», - наголосив Айюб.
Він також підтвердив, що людей досі продовжують діставати з-під завалів.
За оцінками ліванської влади, збитки від руйнівного вибуху в Бейруті складатимуть від трьох до п’яти мільярдів доларів, або навіть більше. Без даху над головою залишилися близько 250 тисяч людей.
Як повідомляє «НВ», посилаючись на канал LBC, таку заяву зробив губернатор Бейрута Марван Аббуд. Посадовець зазначив, що наразі влада працює над тим, аби надати постраждалим житло, їжу та воду.
Він також повідомив, що під час робіт на місці вибуху загинули десять рятувальників.
Водночас, як повідомляє Главком, у МЗС України поки немає інформації про постраждалих українців під час вибуху в Лівані.
«Жахлива трагедія у Бейруті. Мої співчуття всім, хто став жертвами та втратив родичів та друзів. На даний момент, за даними посольства України в Лівані, немає інформації про постраждалих українців. Ми уважно стежимо за ситуацією», - повідомив Шмигаль.
Як передає Суспільне, у Лівані оголосили національну жалобу за загиблими в Бейруті, а в країні запровадили двотижневий режим надзвичайної ситуації.
Губернатор міста Марван Аббуд порівняв те, що трапилося, з атомними вибухами в Хіросімі й Нагасакі під час Другої світової війни.
"За все своє життя я не бачив таких руйнувань. Це національна катастрофа", — заявив Аббуд.
Рада безпеки Лівану оголосила Бейрут зоною лиха.