Весна давно вступила у свої права і радує нас теплими сонячними днями. Тому багато хто замислюється над тим, як насолодитися цією прекрасною порою року. Туризм в Україні набирає обертів і люди часто намічають поїздки всередині країни. Головне – розуміти, де і як хочеться відпочити на травневі свята 2015, які вже не за горами.
Львів
Жителі міста Лева до кожного святкування підходять з притаманною винахідливістю і розмахом. До того ж на 1–2 травня припадає День міста, а значить на травневі свята у Львові атмосфера і веселощі гарантовані.
Джерело фото: swiss-hotel.lviv.ua.
Неодмінно варто опинитися на площі Ринок, щоб побачити справжніх батярів – елегантно одягнених гуляк і жартівників, які зібралися на традиційний етнічний фестиваль «День батяра». Ще один захід, який у цьому році ні за що не можна пропустити – Фестиваль пива.
Порада: якщо у цьому році ви вирішили відзначити травневі свята у Львові, вам варто поспішати забронювати готель і купити квитки на потяг чи автобус. Це місто дуже популярне серед туристів і багато вигідних варіантів вже недоступні.
Чернівці
Своєю колоритністю і красою це місто приваблює натовпи туристів, здобувши заслужену славу «куточка Європи в Україні». У травні тут затишно, як вдома, що особливо відчувається сидячи в одному з безлічі кафе. Крім вогню і води нескінченно можна милуватися однією з головних визначних пам'яток Чернівців: Національним університетом ім. Юрія Федьковича; до речі, будівля входить до списку світової спадщини ЮНЕСКО.
Джерело фото: uaua.info.
На травневі свята традиційно організовуються урочисті заходи, що проходять у центрі міста.
Порада: приїжджаючи на травневі свята в Україні, на декілька днів у інше місто, вигідно зупинитися у хостелі. Це сучасні бюджетні готелі – чудовий варіант для одно- або дводенної подорожі. Наприклад, Yard Hostel & Coffee Shop у Чернівцях.
Вінниця
Мабуть, головне, заради чого варто приїхати до Вінниці на травневі свята – це фонтан «Рошен». Його урочисте відкриття планують наприкінці квітня. Фонтан знаходиться на центральній площі міста – ви точно будете у центрі подій.
Джерело фото: uatravel.org.
Крім цього, у Вінниці є на що подивитися. Це прекрасні парки, цікава архітектура, захоплюючі музеї та багато іншого. Якщо порівнювати зі Львовом чи Чернівцями, тозабронювати готель або хостел простіше, так як потік туристів у це місто трохи менший. Але саме місто вам неодмінно сподобається.
Дніпропетровськ
Якщо ви жодного разу не були у Дніпропетровську, приїжджайте сюди на травневі свята. Це прекрасний варіант для любителів міської суєти, смачних кафе, шопінгу і чарівних пейзажів нічного міста.
Джерело фото: piligrim-67.livejournal.com.
Порада: тут ви побуваєте на найдовшій і найгарнішій набережній України. Обов'язково прийдіть сюди ввечері. Все горить у вогнях і є маса розваг на будь-який смак. Знайти житло у Дніпропетровську теж не складно.
Одеса
Одесу не даремно називають «країною у країні». Тут все особливе, включаючи знаменитий одеський гумор. Чудові зразки архітектури і неповторна атмосфера прогулянок біля моря зацікавлять кожного.
Побувати у неперевершеному Оперному театрі, піднятися по Потьомкінських сходах допам'ятника Дюку де Рішельє, пройтися по Дерибасівській вулиці, спуститися вниз до морського берега, щоб відпочити в одному із затишних кафе, слухаючи шепотіння моря – ось далеко не повний набір вражень, які можна отримати від відвідування міста-курорту Одеси. Де зупинитись у Одесі, можна дізнатись тут.
Джерело фото: foto.ua.
Порада: відвідайте один з пляжів. Хоча на початку травня море ще холодне, але ніжки помочити цілком можна. Та й вид – чарівний!
Бердянськ
Якщо запах солоного моря – неодмінна складова травневих свят, то один з варіантів – поїздка на узбережжя Азовського моря, до Бердянська. Цей курорт по праву вважається одним з кращих на узбережжі; тут можна не просто відпочити, а й оздоровитися. Готелів існує безліч на будь-який смак і гаманець. Одна з природних пам'яток – Бердянська коса, що вважається найдовшою у Європі (близько 22 км).
Джерело фото: deafnet.ru.
Скадовськ
Навесні море ще не встигає достатньо прогрітися, але якщо є бажання відкрити купально-пляжний сезон тут і зараз, можна відправитися на травневі свята до Скадовська. Цей чорноморський курорт привабливий тим, що тут можна потрапити на острів Джарилгач, який зберіг практично первозданну, незайману людиною природу і дикі пляжі.
Джерело фото: online-turs.ru.
Джарилгацька затока багата колоніями водоростей, тому концентрація йоду у повітрі тут вельми висока, що сприяє оздоровленню і насиченню організму корисними мінералами.
Залізний Порт
Це місце часто називають херсонським Лас-Вегасом через високий приплив відпочиваючих, а велика кількість міні-готелів і котеджів на будь-який смак продовжує розростатися по всьому узбережжю. Тут на багато кілометрів розкидані нічні клуби, кафе-бари, ресторани, літні майданчики, дитячі атракціони та акваміста на пляжах. На травневі свята ще немає такого масового напливу туристів, але вже досить тепло, тому сюди є сенс з'їздити, щоб отримати задоволення від відпочинку на морі, але без юрби народу.
Джерело фото: belaya-akula.ks.ua.
Карпати. У травневі свята тут все оживає після зимової сплячки і стає не менш, а часом і більш цікавим, ніж катання на лижах і сноубордах. У тому ж Буковелі є можливість випити чашку кави високо в горах, піднявшись по канатній дорозі і помилувавшись пишністю Карпатських гір на кілометри довкола.
Джерело фото: reikartz.com.
Далі – Верховина, де знаходиться Музей Гуцульщини, а також музей фільму «Тіні забутих предків» у Криворівні. Крім цього, є унікальна можливість спробувати знаменитий карпатський сир.
Є сенс заїхати у Коломию і відвідати музей Писанки, а також насолодитися місцевим національним колоритом. На травневі свята є маса турів різної тривалості; ціна залежить від наповнення і додаткових послуг. Ціни на все набагато нижче, ніж узимку і варіантів, де зупинитися у Карпатах, предостатньо.
Новгород-Сіверський
Незважаючи на те, що Новгород-Сіверський – одне із самих північних міст України, тут навесні з'являється справжнє море. Якраз на травневі свята – у кінці квітня, початку травня відбувається розлив Десни. Видовище вражаюче.
Джерело фото: forum.awd.ru.
Середина весни – ідеальний час для відвідування цього міста. Інфраструктура добре розвинена, можна легко підібрати собі житло.
Порада: відвідайте Спасо-Преображенський монастир і підніміться на Північну вежу. Тут перед вами відкриється незабутньої краси пейзаж.
Озеро Синевир
Одне з семи українських чудес, яке варто відвідати у травні – озеро Синевир, яке ще називають «перлиною Карпат». Це найбільша карпатська водойма з острівцем посередині, вода в якому настільки чиста, що можна побачити дно. Хвойне повітря оздоровлює і наповнює весняною свіжістю.
Дістатися сюди можна потягом до Карпат, а далі автобусом чи машиною. Є безліч турів, до яких входить екскурсія до Синевиру. Травневі свята, проведені біля цього унікального озера, запам'ятаються надовго.
Джерело фото: vsviti.com.ua.
Шацькі озера
Прекрасне місце, куди можна і потрібно з'їздити, щоб отримати масу задоволення. Шацькі озера – це комплекс із близько 30 водойм, поруч з якими розташовані музеї і заповідники. В один з них – Шацький природний заповідник – постійно організовуються оглядові екскурсії, що включають відвідування озер Світязь, Люцимир, Перемут та Пісочне, а такожПетропавлівського чоловічого монастиря. На березі одного з озер можна буде влаштувати пікнік.
Джерело фото: hot-tour.mk.ua.
Київське море
Київське водосховище (місцеві жителі ще називають його Київським морем) – одне з улюблених місць відпочинку киян та гостей столиці на травневі свята. Тут розташовані численні міні-готелі, котеджі і невеликі замки, номери в яких коливаються від 200 до 1500 грн за ніч. Якщо ж ви не плануєте ночувати і приїхали на машині, то є зони з дикими пляжами, де можна розкинути невеликий табір і досхочу накупатися і позасмагати.
Джерело фото: greatwall-passion.org.ua.
Каховське водосховище
Береги рясніють турбазами і приватними секторами, тому місць для відпочинку тут вистачить на всіх. Процвітає зелений туризм: є база «Славутич», особливість якої – екологічно чисті будиночки з дерева з великими терасами на березі, а також село Мар'янське, де ціни у порівнянні з турбазами трохи нижче, оскільки йдеться про приватний сектор. Тут за одну ночівлю просять у середньому 50 грн. Потрапити на водосховище можна з трьох найближчих областей: Дніпропетровської, Запорізької та Херсонської.
Джерело фото: slavutich.kherson.ua.
Рафтинг-тури у Карпати
Любителі гострих відчуттів і активного відпочинку на травневих святах мають можливість з'їздити компанією у Карпатські гори, щоб зайнятися рафтингом. Сплави по гірських річках організовують зараз багато фірм, що спеціалізуються на екстремальному відпочинку; є пропозиції як для невеликих груп, так і для корпоративних клієнтів. Залежно від кількості бажаючих і особливостей туру, надаються знижки 10–50%. Найбільше рекомендують рафтинг на Білому і Чорному Черемоші.
Джерело фото: feelgood.ua.
Верхи на броньовику, Кам'янець-Подільський
Крім огляду замку та інших визначних пам'яток у Кам'янці-Подільському варто звернути увагу на екскурсію по старому місту і каньйон річки Смотрич. Але не пішки або на автобусі – на справжній бойовій розвідувальній машині.
Цей універсальний броньовик прокотить повз вежі Стефана Баторія, Замкового мосту, комплексу Польської та Руської брами, Новопланівського мосту, Кам'янецької фортеці і багато іншого. Для огляду каньйону річки Смотрич БРДМ з машини перетвориться у катер. Найвищий у Європі каньйон зберігає скам'янілості і відбитки самих різних древніх груп організмів.
Вартість: 30 хвилин їзди обійдуться в 500 грн, 1,5 години – 1200 грн.
Джерело фото: 7dniv.ua.
Гонки на баггі, Миколаївська область
Любителі швидкості і бездоріжжя на травневі свята можуть сміливо вирушати у село Кременівка, що у Миколаївській області. Тут вам запропонують осідлати норовистих залізних коней – баггі. Ці спортивні кросові машини вже давно здобули популярність, але далеко не кожен міг проїхати з вітерцем по ярах, лісосмугах і заболоченій місцевості на цих авто, спеціально створених для їзди у таких умовах.
Джерело фото: bazi-otdiha.com.ua.
Вас зустріне інструктор, який навчить всім тонкощам управління і розповість про правила безпеки на трасі.
Вартість: хвилина катання на баггі коштує 20 грн; застава за двомісний баггі – 1000 грн.
Мотузковий парк
Якщо вашу пристрасть до гострих відчуттів поділяють друзі, не схильні до автогонок, то можна відвідати мотузковий парк. Такі розваги є у багатьох містах України: Дніпропетровську, Одесі, Кривому Розі, Києві, Львові і т.д.
Джерело фото: taor-extreme.com
Тут можна відчути себе і сталкером, і слідопитом, і Тарзаном, переміщаючись по мотузках і долаючи перешкоди різної складності за допомогою альпіністських систем і страхувальних тросів. Крім мотузкових перешкод, багато парків надають можливість постріляти з лука, пограти у інші рухливі ігри: бадмінтон, футбол, волейбол, покидати фризбі.
Вартість: від 50 до 300 грн, залежно від типу розваги.
Джерело: ua.igotoworld.com