Logo

Три мільярди гривень виділять на об'єкти культурної спадщини України

На Прикарпаття з робочим візитом завітав Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

Про це інформує Івано-Франківська ОДА. 

Посадовець відвідав Музей писанкового розпису в Коломиї та культурно-мистецький центр “Дзбан”, який зводять в селі Старий Косів. А сьогодні — Музей мистецтв Прикарпаття в Івано-Франківську.

За словами очільниці облдержадміністрації Світлани Онищук, з цілого світу люди їдуть до цього музею, він користується надзвичайною популярністю і наступного року планують працювати над підтримкою культурної спадщини області.

Олександр Ткаченко додав, що також відвідав у Франківську національний академічний драматичний театр ім. Івана Франка та інноваційний центр Промприлад. Реновація, які є, за його словами, надихаючими об’єктами, адже Промприлад зразок того, як можна із заводу зробити сучасний простір, а театр, зі своїми сучасними постановками, є взірцем для всієї України.

Крім того, посадовець зауважив, що наступного року з державного бюджету виділять три мільярди гривень на реставрацію об’єктів культурної спадщини в Івано-Франківській області. Підготовка кошторисної документації дозволить розпочати це одразу з наступного року, а обласна рада вже має вирішувати, на що підуть ці гроші.

"Цьогоріч в Україні відреставрували понад 60 об’єктів культурної спадщини, наступного планують відреставрувати ще сотню. І я радий, що Івано-Франківщина долучається до цього процесу", — додав Ткаченко.

Світлана Онищук своє чергою зауважила, що в області робитимуть все можливе, щоб якомога більше закладів потрапили до списку тих, які реставруватимуть у 2022 році.

До слова, передача Івано-Франківського драмтеатру у державну власність відбудеться на початку року. Наразі документи перебувають в Міністерстві економіки.