Logo
19 Травня 2019, 11:08

Три прикарпатських міста увійшла у двадцятку найкрасивіших в Україні

Україна ‒ неймовірно прекрасна країна. Кожна її гора, долина, село, місто унікальні у своїй красі: природній, архітектурній, фестивальній, гастрономічній, атмосферній. Ми впевнені, що немає у нас міста, в якому не знайдеться, заради чого приїхати.

Тому обрати серед усіх найкрасивіші ‒ завдання не з легких. У двадцятку найкрасивіших увійшли і три унікальних міста з Прикарпаття, пише Типовий Франківськ з посиланням на igotoworld.

 

Івано-Франківськ

Івано-Франківськ здається невеличким затишним комочком, що спочиває на долонях двох річок: Бистриці-Солотвинської та Надвірнянської, в оточенні прекрасних Карпат. Місцеві кажуть, що за хорошої погоди гори тут видно чи не з кожного вікна.

Як і більшість історичних міст України, Івано-Франківськ виріс із фортеці, але те що колись було серцем, зараз встелило землю: камінням фортеці нині викладені міські вулиці.

Сучасне серце міста б'ється на «Стометрівці» ‒пішохідній найбільш живій вулиці Франківська з безліччю кав'ярень, крамничок та книгарень. Тут ідеально відчувається домашня, безтурботна, тепла атмосфера європейського міста.

Автор фото: Oleksandr Safronov IGotoWorld Photo Group

Найкрасивіші місця Івано-Франківська:

«Стометрівка»

Ратуша

Музей мистецтв Прикарпаття

Кафедральний собор Святого Воскресіння

Площа Міцкевича

Міський парк культури і відпочинку імені Тараса Шевченка

Міське озеро

Фортечна галерея «Бастіон»

Галич

Галич ‒ невеличке містечко на Дністрі з тисячолітньою історією. Свою славу воно здобуло ще за часів Київської Русі, коли стало столицею Галицького князівства, а пізніше ‒ Галицько-Волинської держави. Щоправда, тогочасний Галич був набагато більшим, він охоплював і прилеглі території, які зараз входять до складу заповідника «Давній Галич». На місці сучасного міста розташовувалася пристань, будинки робітників та серце Галича ‒ фортеця. Сьогодні у це містечко приїздять, щоб відчути історію, яку століттями зберігають старі вулички, багатовікові будівлі та площа; піднятися на Княжі схили та помилуватися прекрасними панорамами, що відкриваються звідти на місто та Дністер.

Автор фото: Tetiana Smirnova IGotoWorld Photo Group.

Найкрасивіші місця Галича:

Галицький замок

Пам’ятник Данилу Галицькому

Церква Різдва Христова 14–15 століть

Макет давнього Галича

Єдиний в Україні музей караїмів

Яремче

Яремче ‒ мабуть, найбільш відоме і найвідвідуваніше містечко Прикарпаття. Воно простягається вздовж бурхливої річки Прут, через яку наприкінці 19 століття побудували перший в Європі залізничний міст-віадук в оточенні величних Горганських гір висотою від 400 до 1500 метрів. Неймовірно красива природа, різноманітні ландшафти та унікальна культура роблять Яремче популярним центром зеленого, пішого, велосипедного, активного та лікувально-оздоровчого туризму.

Автор фото: Iryna Makukha, IGotoWorld Photo Group.

Значна частина міста знаходиться на території першого в Україні Національного природного парку «Карпатський». А ще Яремче славиться колоритним сувенірним ринком, де можна придбати купу традиційних гуцульських товарів: від крафтових сирів, домашнього вина та карпатських чаїв до теплих шкарпеток, вишиванок та килимів ручної роботи.

Найкрасивіші місця Яремче:

Водоспад Пробій

Водоспад Дівочі сльози

Водоспад Женецький гук

Стежка Довбуша

Церква Святого Іоанна Милостивого

Церква Святих апостолів Петра і Павла

Музей етнографії та екології Карпатського краю

Вольєрне господарство

Сувенірний ринок