Logo
4 Лютого 2020, 11:24
Теги: рак

Три райони Прикарпаття мають найвищу захворюваність на рак

Сьогодні, 4 лютого до всесвітнього дня боротьби проти раку Прикарпатський клінічний онкологічний центр організував пресконференцію.

У 2019-2021 роки проводить кампанія« Я є і буду», мета якої - підвищення обізнаності людей про рак, як один із найстрашніших, і згубних захворювань сучасної цивілізації.

У 2019 році в області зареєстровано 4193 випадки раку, що на 106 випадків більше, як у 2018 році.

Найвищі рівні онкологічного захворювання зареєстровано:

місті Бурштин

Рогатинський район

Тисменицький район

Злоякісними пухлинами переважно хворіють пацієнти переважно старших вікових груп (50 та більше років). З кожним роком зростає % застосування неоад'ювативних курсів хіміопроменевого лікування, що впливає на важливість та якість життя пацієнтів.

За словами завідувача інформаційно-аналітичного відділу КНП Прикарпатського клінічного центру ІФ ОР Павла Семеніва, станом на 2019-2020 в області найнижчий рівень захворювання на рак.

"До 90% людей в яких виявлено рак на перших стадіях переживають 10 років. Це звичайно вагомий показник, все залежить від часу на якому діагностовано хворобу", - додає він.

Відзначають, що у 2019 році на рак грудної залози захворіло - 353 людини, а на рак шийки матки – 121 особа.

Проблемними в області звичайно залишається  технічне обладнання, відсутність цифрових мамографів, та ендосколопічною апаратурою з можливістю проведення фото та відеофіксацією, лінійний прискорювач для онкоцентру.