Logo
30 Березня 2019, 17:09

Трьом калушанам провели протезування за кошти міського бюджету

Цього року програмою безкоштовного медикаментозно забезпечення пацієнтів Калуської центральної районної лікарні вперше заклали кошти на протезування кульшових суглобів – 200 тисяч гривень.

Як повідомив керівник Калуської ЦРЛ Іван Красійчук, три суглоби за програмою у лікарні вже поставили і відповідно витратили майже третину передбаченої суми – близько 60 тисяч гривень, інформують "Вікна".

Пацієнтів, яким протезування суглобів проводять коштом бюджету, визначає спеціально-створена комісія. Комісія, за словами Івана Красійчука, вже розглянула вісім заяв, з них п’ять задовольнили, а три – відхилили. Програма поширюється не на всіх калушан. Її перевагами можуть скористатися учасники бойових дій, інваліди, інвалідність яких пов’язана з патологією кульшового суглобу, а також малозабезпечені пенсіонери міста.

За міською програмою для протезування використовують прості і дешеві протези. За кошти бюджету у цьому році можна буде провести протезування дев’яти-десяти калушан. Втім не виключено, що за потреби фінансування програми збільшать.

Також, як повідомив цього тижня Іван Красійчук, в Калуській ЦРЛ почали робити операції з протезування колінних суглобів.