Logo
31 Серпня 2019, 15:58

Трубний завод у Калуші першим в Україні освоїв виробництво «броньованих» труб

Калуський трубний завод є першим і єдиним заводом в Україні, де відбулись успішні випробовування виробництва «броньованих» труб для мереж теплопостачання.

У Європі є всього декілька заводів, де освоїли виробництво посилених армованих теплових труб. Калуський трубний завод тепер входить в цей список, пише Типовий Франківськ.

Зазначимо,  Калуський трубний завод є першим і єдиним заводом в Україні, хто освоїв дану технологію. Нова труба марки Європіт-А буде використовуватись для систем гарячого водопостачання, теплопостачання при робочій температурі води до 80° С на робочий тиск до 1,0 МПа, з максимальною температурою експлуатації 95° С, розповів директор підприємства Андрій Найда пишуть Вікна.

"Чому ми її називаємо «броньованою»? Попередньо ізольована труба складається з провідної труби (несучої), бар’єрного шару, шару теплоізоляції на основі пінополіуретану і захисної поліетиленової оболонки", - каже директор.

Провідна труба на ТОВ «Калуський трубний завод» для мереж теплопостачання виготовляється з поліетилену підвищеної термостійкості PE-RT тип 2, німецького виробництва Basell. І з метою збільшення міцнісних характеристик труби, зменшення її матеріаловмісткості, труба армується високомодульними арамідними волокнами.

У якості армуючого каркасу використали арамідні волокна типу “Kevlar’’, виробництва компанії «Dupont», Великобританія. Дані волокна мають найвищі міцнісні характеристики і використовуються також для виробництва різноманітніх бронезахисних засобів накшталт бронежилетів.

Тож, ТОВ «Калуський трубний завод» закріпив за собою позицію лідера з прогресивним європейським виробництвом полімерних труб, яке постійно впроваджує сучасні досягнення у світовому виробництві труб.