Logo

«Це була катастрофа»: жителі села на Прикарпатті самотужки засипають ями на дорозі

Вдруге за рік власноруч взялися засипати ями від сіл Збора до Верхньої жителі Верхнянської територіальної громади на Івано-Франківщині. Ремонт шляху протяжністю 2,5 км не проводили понад 30 років.

Про це йдеться у сюжеті Суспільного

Староста сіл, Федір Нижник розповідає: "Скільки ремонт протримається, ми не можемо дати гарантії, але хоча б щось, аби можна було проїхати, бо і "швидка", і пожежна, уже автобуси відмовлялися їздити. Головне, що автобус зі сполученням їде аж у Львівську область. Ним їздять і львів'яни, і наші — і Кулинка, і Збора, тому дорога не лише для нашого села".

З його слів, через поганий стан дороги у село відмовляються їхати автобуси.

1-193
image creator online free

З бюджету громади гроші на ямковий ремонт дороги у Зборі не виділяли, каже голова Верхнянської територіальної громади Михайло Маліборський. За його словами, мелений асфальт, яким засипають ями, дало одне із місцевих підприємств. Частину техніки для робіт надали сільські підприємці, ще частину – Верхнянська сільська рада.

3-27
image creator online free

"Засипати ями на дорозі у селі Збора сьогодні вийшли й восьмеро місцевих жителів. Працюють люди тут другий день", розповідає місцевий житель Андрій Мендела.

Чоловік доповлює: "Це — не погана дорога, тут немає шляху, тут — напрямок. Ви зрозумійте, що із цього села до іншого — проїхати 2,5 км за 20 хвилин так, щоби зберегти автомобіль. Якщо ви хочете "вгробити" свою машину, ви проїдете і за 5 хвилин. А що казати про якусь "швидку" допомогу або про пожежну".

Їздить цією дорогою водій "швидкої" та житель села Збора Роман Мендела. За його словами, через поганий стан шляху важко доїхати вчасно до хворих у село.

"Коли їду туди на виклик, не знаю, коли приїду. В селі ж чекають, думають, що це — літак, раз і прилетів. Дали нам тепер нові автівки, гарно їдуть, все нормально. Усе є, а дороги погані", — розповів Роман Мендела.

4-15
image creator online free

Зі слів голови Верхнянської територіальної громади Михайла Маліборського, разом із жителями Збори звертався в облдержадміністрацію та в державне підприємство "Дороги Прикарпаття", на балансі якого перебуває цей шлях, з проханням виділити гроші для ремонту. Однак поки що фінансування не отримали. Відтак, за словами Михайла Маліборського, наступного року у громаді планують зробити проєктно-кошторисну документацію на ремонт дороги у Зборі.

"У нас є 50 кілометрів місцевих доріг. Одночасно зробити проєктно-кошторисну документацію – це ще не означає, що ці дороги наступного року відремонтують. Відповідно, якщо буде фінансування з держави, ми дамо ще співфінансування наше, щоб зробити капітальний ремонт і щоб не мучити людей на отаких ямкових ремонтах. Самі розумієте, що це не є надовго, але наразі ми це робимо лише з безвиході", — каже Михайло Маліборський.

5-11
image creator online free