Logo
7 Березня 2020, 16:05

Цінні кадри: чиновникам Прикарпаття виплатили 1,7 млн до Дня місцевого самоврядування

Щороку 7 грудня в Україні святкують День місцевого самоврядування. На місцях його відзначають по-різному: хтось проводить урочисті зібрання, інші обходяться вітальними грамотами та подяками.

Проте, зачасту, нагородження представників місцевого самоврядування супроводжується виплатами премій з нагоди свята. 

«Агентство ефективних рішень» вирішило дослідити, як виплачують премії до Дня місцевого самоврядування на Прикарпатті. Для цього вони зібрали дані з Єдиного казначейського порталу та виокремили місцеві ради, які минулоріч фінансово вітали своїх працівників з професійним святом. 

Загалом на порталі є-Дата міститься інформація про 37 місцевих рад Івано-Франківської області, які виплачували премії до Дня місцевого самоврядування. Серед них - 2 районні, міські ради, 2 ради ОТГ та 31 сільська рада. 

Виплачувати гроші працівникам самоврядування почали ще до офіційних урочистостей. Так, Малотур’янська сільська рада привітала своїх працівників ще 28 листопада, трохи більше як за тиждень до святкування. А найпізніше премії отримали в Липівській сільській раді - 26 грудня.

Куди цікавіше, які суми виплачували ради своїм працівникам з нагоди професійного свята. Варто відзначити, що ми не враховували при аналізі податки і збори, які сплачуються окремо до державного бюджету. Тож цифри показують конкретні суми, які отримували службовці на руки. В цілому загальна сума премій склала 1,7 мільйона гривень. 

На порталі є-Дата міститься інформація лише про дві районні ради, які преміювали працівників офіційно з власних казначейських рахунків. Тисменицька районна рада виплатила 161 тис гривень, а Городенківська районна рада - майже 29 тис гривень.

Так само тільки дві міські ради вітали преміями своїх працівників з Днем місцевого самоврядування. Городенківська міська рада розщедрилася на 233 тис гривень, в той час як Коломийська міська рада заплатила своїм чиновникам 151 тис гривень.

Також не забули привітати своїх працівників і дві сільські ради ОТГ, при чому, судячи з преміальних сум, у радах цінують свої кадри. Новицька сільська рада ОТГ витратила майже 182 тис гривень на премії, а Ямницька ОТГ перерахувала своїм працівникам 161 тис гривень.

Решту виплат проводили окремі сільські ради. Так, протягом листопада-грудня 31 сільські ради Прикарпаття виплатила до Дня місцевого самоврядування майже 800 тис гривень. Нагадаємо, це без урахування податків, комісій та зборів.

Найчастіше сільські ради виділяли на премії працівникам 10-20 тис гривень. Саме такий розмір премій був перерахований у третині сіл. 7 рад виплатили до 10 тис гривень, ще третина рад - більш ніж 20 тис гривень.

Також, що цікаво, найбільше святкових коштів виплачувалося у Рогатинському районі. 14 сіл, які перерахували премії до Дня місцевого самоврядування - з одного району. Відтак, можемо ствердити, що саме Рогатинщина найбільше шанує традиції самоврядування в області. 

Лідером серед сільських рад по розміру премій стала Сарниківська рада Рогатинського району. Тамтешні працівники отримали 73,7 тисячі гривень з нагоди свята. Друге місце посідають Крихівці, які входять до складу Івано-Франківської міської ради. Сільрада преміювала своїх працівників на 67,6 тис гривень. На третьому місці - Чернятинська сільська рада, де розмір цьогорічної премії склав 53,8 тис. Найменше отримали працівники Глушківської та Луківської сільських рад - 6,7 та 6 тис гривень відповідно.  

Також експерти агентства порівняли села за різними характеристиками, щоб з’ясувати, чи є якась закономірність між розміром виплачених премій та, наприклад, розміром бюджету села.

Співставивши річні бюджети сіл, виявилося, що Сарниківська сільська рада, яка виплатила найбільшу премію - не найбагатше село серед нашого списку. Найбільший бюджет у 2019 році був у Крихівців - 29 млн гривень. На другому місці - Похівська сільська рада з бюджетом 11 млн гривень. Розмір премії тут склав 43 тис гривень. Замикає трійку найбільших бюджетів Яворівська сільська рада, видатки якої у минулому році склали майже 9,5 млн гривень. В той же час на премії було виділено порівняно скромні 24 тис гривень.

Крім цього, вони порахували, яку частку від сільського бюджету склала груднева премія. Виявилося, що в Сарниках розмір премії становить 3% річного бюджету села. Це найвищий відсоток серед усіх сіл області. Наступними йдуть Рибненська та Підгородянська сільські ради, у яких виплачені премії становлять приблизно 2,5% річного бюджету. До слова, в третини сіл розмір виплат не перевищує 1 відсотка від сільського бюджету.

Підсумовуючи, можемо сказати, що виплати премій до Дня місцевого самоврядування не є системними для всієї Івано-Франківської області. За винятком Рогатинського району, де найбільше сільських рад вітали в такий спосіб своїх працівників. Також немає чіткої закономірності міє розмірами премій та бюджетами рад.