Logo
24 Березня 2020, 08:59
Теги: газ, ціна

Ціну газу на березень для населення знижено на 14%

У березні оптова ціна на природний газ для потреб населення, виробників тепла та інших захищених споживачів, яким НАК «Нафтогаз України» постачає газ становитиме 3,40 грн за кубометр без ПДВ. Це на 14% менше, ніж у лютому 2020 року.

Зважаючи на погіршення економічної ситуації в Україні у зв’язку з поширенням вірусу COVID-19, при розрахунку ціни Нафтогаз керувався як затвердженими раніше законодавчими актами, так і додатковими ринковими факторами, що мали місце в березні.

"У березні на внутрішньому ринку з’явився новий ліквідний ціновий індикатор. Оператор Газотранспортної системи України провів тендер на закупівлю газу на період постачання березень-грудень 2020 року і торги продемонстрували, що в Україні існує значна конкуренція, яка призводить до зниження оптових цін на купівлю-продаж газу", - йдеться у повідомленні Нафтогазу.

При розрахунку ціни газу для населення на березень Нафтогаз взяв до уваги нові ринкові обставини. Таким чином, оптова ціна березня встановлена на рівні, що на 14% нижчий за ціну лютого, та на 21% нижче, ніж розрахункова ціна березня згідно Постанови.

«Як відповідальна компанія Нафтогаз усвідомлює, що зараз дуже важливо підтримати домогосподарства. Від економічної стабільності окремої родини залежить стабільність української економіки в цілому. Березневе зниження ціни на 14% - наш внесок у мінімізацію можливих негативних наслідків карантину для кожного українця, для нашої держави», – зазначив голова правління Нафтогазу Андрій Коболєв.

Ціну на газ для захищених споживачів в квітні 2020 року Нафтогаз планує розраховувати так само за принципом вибору найменшого значення з двох альтернатив: індикативної ціни за постановою КМУ та середньозваженої ціни переможців за результатами торгів на постачання газу Оператору ГТС України.