Logo
10 Серпня 2020, 17:11
Теги: гречка, ціна

В Україні прогнозують зростання ціни на гречку

Цього року ціни на гречку в Україні можуть піднятися вище минулорічної позначки.

Про це заявив виконавчий директор Міжнародної асоціації гречки Сергій Громовий, повідомляє Уніан.

 «Старого врожаю вже немає, а нового ще немає. Молотити будуть десь через два тижні», - каже фахівець.

При цьому він звертає увагу, що на ринку склався значний дефіцит гречаної крупи. 

«За офіційною статистикою, гречки в Україні посіяно лише половина від мінімальної потреби. Раніше її імпортували з Росії, і це було головною нашою проблемою», - каже Громовий.

Зараз Росія сама припинила нарощувати виробництво. Більш того, відкотилася за рівнем посівних площ на 10 років назад, і ввела заборону на вивезення гречки.

В цілому ж експортерів цієї культури у світі не так багато. Крім Росії іноді постачальником виступала Польща. Також - Китай.

Але там зовсім інший продукт, який не відповідає смаковим очікуванням українських споживачів.

«Ціни на гречану крупу на полицях магазинів дуже високі - 35 грн/кг і більше. І швидше за все, гречка буде дорожчати», - прогнозує фахівець.

При цьому він зазначає, що поточна ціна знаходиться на кордоні верхнього балансу зі здатністю купувати.

Ціни в цьому році На початку липня 2020 року експерти прогнозували, що в цьому році на українському ринку не буде білоруських овочів, отже, збити ціну на картоплю не вийде. Також, на ринку не буде білоруського часнику і цибулі, тому експерти прогнозували, що ціна на борщовий набір підніметься мінімум в півтора раза.

15 липня 2020 стало відомо про те, що 60% нового врожаю яблук загинуло через холодну весну і тривалі дощі. За прогнозами експертів, і без того високі ціни на українські яблука, до осені піднімуться ще вище. 16 липня з'явилася інформація про те, що дешевих кавунів цього року не буде.