Logo
15 Квітня 2020, 19:11

Цьогоріч на Прикарпатті викрили чотири злочинні групи

Протягом 3 місяців 2020 року правоохоронними органами області було викрито 4 організовані групи. За аналогічний період 2019 року було викрито 2 групи.

Повідомляє Типовий Франківськ з посиланням на Прокуратуру Івано-Франківської області.

Упродовж поточного року повідомлено про підозру у вчиненні злочинів у складі організованої групи 18 учасникам незаконних формувань.

Щодо такої ж кількості осіб до суду скеровані обвинувальні акти.

До прикладу, у січні 2020 року прокуратурою області скеровано до суду обвинувальні акти щодо:

- 6 членів організованої групи (представники державного підприємства та комерційних структур), які, маскуючи свої злочинні дії під господарську діяльність, придбавали за заниженими цінами скраплений газ, а його надлишки реалізовували суб’єктам господарювання;
- 3 членів організованої групи, які вирощували нарковмісні коноплі (89 тис. рослин) та виготовляли із них особливо небезпечний наркотичний засіб (канабіс) в особливо великих розмірах (693 кг);
- 5 членів організованої групи, які упродовж 2019 року в м. Івано-Франківську незаконно виготовляли та збували підакцизні алкогольні напої.

У березні скеровано до суду обвинувальний акт щодо 4 членів організованої групи, які упродовж 2019-2020 років на території Івано-Франківської області займались сутенерством.

Судами розглянуто з постановленням обвинувальних вироків, що набрали законної сили, 3 кримінальні провадження, в яких засуджено 10 членів організованої групи. Крім того, стосовно 9 членів організованих груп у 2 кримінальних провадженнях обвинувальні вироки ще не набрали законної сили.

Завдяки принциповій позиції сторони обвинувачення, у всіх розглянутих кримінальних провадженнях підтверджено ознаку «вчинення злочину організованою групою».