Logo
6 Травня 2021, 07:56

ЦВК відмовила Вірастюку у реєстрації народним депутатом

Центральна виборча комісія відмовила Василю Вірастюку у реєстрації народним депутатом України. Відповідне рішення ЦВК ухвалила на засіданні 5-го травня.

Членкиня комісії Вікторія Глущенко повідомила, що наразі скасований протокол про результати виборів в округу № 87, а відтак у комісії немає підстав для реєстрації Василя Вірастюка народним депутатом України, пише Суспільне Карпати.

"ЦВК постановляє: встановити відсутність правових підстав для реєстрації Вірастюка Василя Ярославовича народним депутатом України згідно з поданою ним заявою, зареєстрованою у ЦВК 27-го квітня. Копію цієї постанови надіслати Вірастюку, а постанову оприлюднити на офіційному сайті ЦВК", — сказала Вікторія Глущенко.

За це рішення проголосували 12 членів ЦВК. Заступник голови Центральної виборчої комісії Віталій Плукар зазначив, що зараз у ЦВК шукають варіанти вирішення цієї ситуації, проте на сьогодні правильного юридичного шляху немає. Наразі ЦВК опрацьовує це питання, щоб все-таки встановити результати виборів народного депутата у 87 округу.

У коментарі Суспільному партія "Слуга народу" так прокоментувала рішення ЦВК.

"Не маючи змоги коментувати рішення окремої судової гілки влади, юристи і час дадуть оцінку такому баченню шанованого ВСУ. Партія "Слуга народу" та наш кандидат по 87-му округу Василь Вірастюк були третьою стороною у цьому судовому процесі, ми не брали в ньому участь та не представляли нашу позицію. Очевидно, що сьогоднішнє рішення ЦВК про відмову в реєстрації нашого кандидата направлене саме на виконання рішення Верховного Суду", — йдеться у коментарі.

У партії сподіваються, що Центрвиборчком далі проявлятиме високі стандарти забезпечення виборчого права громадян та ухвалюватиме рішення згідно із законом.

"Нинішня ситуація демонструє, що політичні опоненти намагаються максимально відтермінувати остаточне визнання Василя Вірастюка переможцем. Тим самим вони відбирають у жителів Прикарпаття право мати свого представника у парламенті та з його допомогою вирішувати нагальні проблеми", — прокоментували у "Слузі народу".

Нагадаємо, першого травня Велика Палата Верховного Суду ухвалила постанову, якою визнала протиправними дії Центральної виборчої комісії щодо встановлення результатів виборів на 87 округу.

Що відомо