Logo
21 Січня 2023, 20:20

У Білому домі пояснили ситуацію з постачанням танків Україні

В адміністрації президента США Джо Байдена вважають, що європейські партнери повинні задовольнити оборонні потреби України чимшвидше через характер бойових дій на Донбасі, які тривають взимку і затягнуться, ймовірно, до весни. 

Про це говорив координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки США Джон Кірбі в інтерв'ю "Голосу Америки", передає Типовий Франківськ.

За його словами, однією з критичних потреб ЗСУ буде бронетехніка. У зв'язку з цим Кірбі зазначив, що США вітають рішення Великої Британії надіслати Україні танки Challenger 2.

"Нам відомо, що Німеччина розробляє власну ініціативу щодо танків Leopard 2. Це чудові танки, потужні, які не вимагають тривалого навчання українців. Але це рішення повинна ухвалювати Німеччина. Ми не будемо викручувати руки, підштовхувати і вмовляти”, - наголосив посадовець Білого дому. 

Кірбі підкреслив, що позиція США полягає в тому, щоб європейські союзники давали те, що можуть, коли можуть і в тому обсязі, який їх влаштовує. 

Він також заперечив існування будь-якого “протистояння” в НАТО щодо військової підтримки України, зауваживши, що США ведуть регулярні дискусії з усіма союзниками про те, що вони можуть поставити і в якому масштабі. 

“Це суверенні країни, вони самі будуть вирішувати, тому що у них є власні потреби у сфері національної безпеки, які вони повинні враховувати, як і ми. Але в цілому можна сказати, що Альянс твердо підтримує Україну, і ми не спостерігаємо, щоб ця підтримка розпадалася", - зазначив Кірбі.