Logo
7 Березня 2023, 20:01

У боях за Україну загинув легендарний "Да Вінчі" з Прикарпаття

На війні проти окупантів загинув легендарний боєць, герой України з  Прикарпаття Дмитро Коцюбайло з позивним "Да Вінчі".

Про це повідомив президент України Володимир Зеленський, передає Типовий Франківськ.

"Сьогодні в бою загинув "Да Вінчі", герой України, доброволець, людина-символ, людина-хоробрість, – Дмитро Коцюбайло. Боєць 67-ї окремої механізованої бригади, комбат. Загинув в бою під Бахмутом, у бою за Україну", – сказав глава держави.

Зеленський нагадав, що Дмитро – один із наймолодших героїв України.

"Один із тих, чия особиста історія, характер, сміливість навіки стали історією, характером і сміливістю України. Україна завжди пам’ятатиме своїх героїв. Наша памʼять про них не згине. Згине цей ворог, що прийшов в Україну", – додав президент.

Коцюбайло командував батальйоном у складі 67-ї бригади. Йому було 27 років. "Да Вінчі" воював від 2014 року. На фронт він пішов у 18 років.

Першим про загибель Коцюбайла повідомив правозахисник, ветеран війни Масі Найєм.

"Герой України. Я завжди пишався тим, що знав тебе через інших друзів. І досі пишаюсь, що мав можливість потиснути тобі руку в грудні 2022 року. Я б хотів написати, що "ми помстимось". Але я зараз не воюю. Але знаю наших друзів... вони помстяться. За тебе точно буде помста... .і я би написав що "співчуття близьким". Але я не уявляю собі, як це пережити. Не уявляю. Проте ми точно завжди будемо поруч", – зазначив він, не називаючи ім'я Героя.

Громадський діяч та політик Борислав Береза також натякнув на смерть Героя.

"Сьогодні Україна під Бахмутом втратила одного зі своїх Героїв. Великий воїн, Людина, Патріот. Тримай небо над нами, Друже. Помстимося!" – написав Береза. За його словами, причиною смерті Героя стало осколкове поранення у шию, отримане воїном у Бахмуті.

Ймовірно, побратими не поспішали повідомляти громадськості про смерть Героя через відсутність можливості забрати або вивезти його тіло.

 

 

Фото з відкритих джерел