Logo
19 Червня 2020, 12:15

У Британії ліки для пацієнтів із важкою формою COVID-19 успішно пройшли клінічні випробування, ВООЗ назвала це науковим проривом

Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) схвалила перші результати проведених у Великій Британії клінічних досліджень у лікуванні пацієнтів із важкою формою COVID-19 із застосуванням препарату дексаметазон.

"Перші результати досліджень показали, що дексаметазон може врятувати життя пацієнтам із важкою формою COVID-19", - ідеться в повідомленні ВООЗ, розміщеному на сайті організації.

"Цей метод лікування засвідчив, що смертність серед пацієнтів, котрі потребують штучної вентиляції легенів, при прийомі препарату знизилася на третину, серед пацієнтів на кисневому лікуванні смертність скоротилася на одну п'яту", - зазначається в документі.

При цьому ВООЗ наголошує, що позитивні результати спостерігалися лише в пацієнтів із важкою формою COVID-19 і не відзначалися у пацієнтів з легшою формою захворювання, передає Інтерфакс Україна.

"Це перший метод лікування, що показав зниження смертності серед пацієнтів із COVID-19, котрі потребують кисневої підтримки або штучної вентиляції легенів", - заявив гендиректор ВООЗ Тедрос Аданом Гебреєсус.

"Це важлива новина, і я вітаю уряд Великої Британії, Оксфордський університет, госпіталі та пацієнтів у Великій Британії, які зробили внесок у цей рятівний науковий прорив", - наголосив він.

ВООЗ зазначає, що дексаметазон - це стероїдний препарат, який з 1960-х років використовують у лікуванні запальних захворювань і деяких видів раку. З 1977 року його внесено до Зразкового переліку основних лікарських засобів ВООЗ, і нині він доступний у більшості країн.