Logo
5 Січня 2022, 08:35

У Букачівській громаді завершують реалізацію проєкту, що передбачає створення Центру безпеки

Ініціативу втілюють в рамках Програми підтримки ініціатив місцевих карпатських громад, яку реалізує Асоціація «Єврорегіон Карпати – Україна».

Про це повідомляють в Агенції розвитку ОТГ Прикарпаття.

На реалізацію проєкту виділили понад 800 тисяч гривень. За ці кошти в ТГ завершують капітальний ремонт приміщення загальною площею 120 кв. м. У ньому невдовзі розмістять поліцейську станцію, а також  центр екстреної медичної допомоги. Про це розповіла очільниця селищної ради Олександра Вітер-Любевич, повідомляють у пресслужбі Агенції розвитку ОТГ Прикарпаття.

За її словами, основна мета проєкту полягала в тому, аби покращити умови для роботи працівників територіальних підрозділів, які надають послуги населенню. Вона наголосила на важливості розміщення екстрених служб в єдиному комфортному приміщенні.

 «Забезпечення безпеки в громаді – запит від місцевих жителів. У межах своїх повноважень ми не можемо утримувати та покращувати матеріальну базу служб, бо вони підпорядковані профільним відомствам. Втім, ми можемо покращувати умови для здійснення їхньої діяльності. Ми вирішили створити єдиний центр, в якому розміщуватимуться й працюватимуть дві екстрені служби водночас. Нині завершуємо роботи зі здійснення капітального ремонту в приміщенні, – говорить керівниця громади, – На реалізацію цього проєкту виділили понад 800 тисяч гривень: 245 тисяч грн ми отримали в межах Програми, 557 887 грн спрямували з місцевого бюджету. Також з місцевої казни окремо виділили й 45 тисяч гривень на встановлення й підключення мереж електропостачання».

Говорячи про поліцейську станцію, Олександра Вітер-Любевич  наголосила, що над її створенням в ТГ працювали три роки. Нині в громаді вже працює поліціянт, наступного року його забезпечать службовим автомобілем. У межах реалізованого проєкту завершують  капремонт у  приміщенні, де незабаром розмістять станцію.  Відповідно до вимог МВС тут вже облаштували кабінет прийому, кімнату відпочинку, зал очікування, місце для затриманих, а також встановлено нові санвузли тощо.

В іншій частині приміщення, де функціонуватиме центр екстреної медичної допомоги, також замінили санвузли, повністю відремонтували об’єкт, облаштували кімнату, де зберігатимуться медикаменти й медичне обладнання. До того ж облаштовано й окрему кімнату для водіїв швидкої допомоги.

В.о начальника відділу соціально-економічного розвитку, інвестицій та охорони здоров’я селищної ради Тамара Гаргат  зауважила, що ініціатива зі створення Центру безпеки не обмежується лише цим проєктом. За її словами, у ТГ є амбітна мета – здійснити добудову до приміщення, аби розмістити там ще й добровільну пожежну команду. Щоби таким чином три екстрені служби знаходились під одним дахом. Для цього в ТГ продовжуватимуть в проєктний спосіб залучати фінансові ресурси.

«На території нашої громади функціонує добровільна пожежна команда. Плануємо її розмістити у Центрі безпеки», – підсумувала Тамара Гаргат.

Довідково. Проєкт реалізується у рамках Програми підтримки ініціатив місцевих карпатських громад, яку реалізує Асоціація «Єврорегіон Карпати – Україна» в межах проєкту «Карпатська мережа регіонального розвитку» спільно з Міністерством розвитку громад і територій України, Львівською, Закарпатською, Івано-Франківською, Чернівецькою обласними державними адміністраціями та фінансується за кошти Державного бюджету України, отриманих на фінансування Програми підтримки секторальної політики – Підтримка регіональної політики України.

 

 

 

Фото з відкритих джерел ілюстроване