Logo
29 Серпня 2019, 17:29

У Долині хочуть створити оздоровчий центр і музей солеваріння

Під час візиту голови Івано-Франківської ОДА Дениса Шмигаля у Долину відбулася нарада з головами ОТГ.

Під час наради, Долинський міський голова ОТГ Володимир Гаразд розповів, що місто хоче подавати проєкт на освоєння території колишнього солевиварювального комбінату, пише Типовий Франківськ.

"Хочемо створити на базі колишнього заводу маленький комунальний центр з басейном. У нас вже є вся необхідна документація та експертиза. Експерти з Києва та Івано-Франкіської області дали найвищу оцінку цьому проєкту", - зазначає міський голова.

Суть інвестиційного проєкту полягає у новому освоєнні території колишньої солеварні, але не з метою промисловгого виробництва солі, а для створення оздоровчого комплексу на основі соляної ропи. Пропонується будівництво комплексу відкритих басейнів в поєднанні з відпочинково-готельною інфраструктурою, реставрація історичних будівель та створення унікального музею солеваріння.

"Якщо ми покажемо, як це працює, думаю, що ми зможемо залучити багато людей, які зможуть допомогти будувати санаторії в місті. Для цього в нас є дві локації, на території самого солеворного комбінату 4 гектари, та ще 10 гектарів неподалік. Це те, що Долина як місто може принести у розвиток туризму",  - додає міський голова.

Також чиновник додав, що Долинська ОТГ зараз на етапі створення асоціації органів місцевого самоврядування і бізнесу, яка буде інструментом втілення  задумів міста.

"Ми хочемо розвинути туризм в цьому регіоні, тому плідно працюємо над великою кількістю проєктів. До прикладу проєкт "Карпатський трамвай", над яким працює село Вигода", - додав міський голова. До слова, «Карпатський трамвай», що вже став візитною карткою села. Тільки минулого року цією туристичною атракцією скористалися більше 30 тисяч туристів, що дало потужний імпульс для розвитку туристичних та супутніх сервісів у всіх навколишніх селах.

"Якщо ми об'єднаємо всі сили, в нас вийде справді потужна туристична платформа, якою можна зацікавити людей. Але для цього потрібно відновити дорогу державного значення Р-21 Долина-Хуст, дорогу з  Вишкова до Сенечова та з Сенечова до Славського. Якщо нам це вдасться, то відпочиваючі зі Славського зможуть відвідувати туристичні місця в Долинському районі. А натомість наші туристи зможуть користуватися всіма принадами Славського",- додає чиновник.

В кінці бесіди Володимир Гаразд запросив Дениса Шмигаля на зібрання спільно зі Славською ОТГ, Міжгір'ям  та Вигодською ОТГ.