Logo
26 Січня 2021, 11:57

У "Електроавтотрансі" пояснили, чому варто придбати картку "Галку" і для кого тариф 10 гривень

Комунальне підприємство "Електроавтотранс" ІФ опублікували  офіційну позицію з приводу озвучених міським головою питань щодо можливого підняття тарифів.

Про це повідомили на сторінці підприємства, пише Типовий Франківськ.

Текст позиції подаємо без змін:

"1. Комунальне підприємство не має повноважень на підняття тарифів, в тому числі і на встановлення тарифів на проїзд у міському наземному транспорті. Це - повноваження виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради.

2. Діяльність КП «Електроавтотранс» не залежить від тарифу на проїзд. Іншими словами нам, як перевізнику, не важливо, який тариф встановлюється, оскільки нашим основним джерелом доходу є договір на транспортну роботу між замовником (містом) та перевізником (нами).

Для нормального функціонування підприємства необхідно, щоб сума доходу покривала витрати, яке несе підприємство для виплати заробітної плати, оплати за енергоносії та обслуговування рухомого складу. Наразі місто справно покриває свою частину витрат на ці послуги, а це - близько 70%. Тобто, при тарифі 0 грн. місто змушене буде взяти на себе 100% фінансування комунального підприємства.

3. В чому полягає суть підвищення? Давайте розбиратись в цифрах. Станом на 26 січня 2021 року проїзд в нашому транспорті готівкою (тариф 6 грн.) оплачує 74% платних пасажирів. Отже, для більшості пасажирів зараз діє тариф 6 грн.

Вдумайтесь! Троє з чотирьох пасажирів від серпня 2020 року досі не скористались можливістю зменшити собі тариф на проїзд до 4 грн., придбавши транспортну картку «Галка»! А ще й, як бонус, їздити з безкоштовною пересадкою 30 хв. Все, що потрібно зробити цим пасажирам, щоб уникнути підняття тарифів, - це просто придбати транспортну картку «Галка»",- пояснюють у підприємстві.

Також зазначають, що 8 тисяч нових карток надійдуть у продаж з 1 лютого. І закликають придбати картку усім постійними жителям міста чи тим, хто тут працює і щодня користується транспортом. 

Щодо тарифу 10 гривень пояснюють, його пропонували встановити для тих, хто відвідує наше місто з туристичною чи іншою метою. 

" Для тих, хто не є жителями нашої громади, а тому не мають потреби купувати транспортну картку. І це справедливо, оскільки з їхніх податків не виділяються кошти на утримання комунального перевізника, тому вони повинні платити повну вартість проїзду.За нашими очікуваннями, цифри співвідношення готівкових оплат та оплат через картку «Галка» (у випадку зміни тарифів) повинні бути протилежно іншими: близько 80% оплат карткою «Галка» та 20% оплат готівкою. У перспективі готівкова оплата повинна складати не більше 1%",- коментують в Електроавтотрансі.

Відтак додають, у"підсумку при збільшенні тарифу підприємство не отримає суттєвого збільшення доходу через оплату проїзду, а більшість пасажирів не відчує збільшення оплати за проїзд (якщо придбає транспортну картку), однак гості нашого міста будуть платити справедливу ціну за оновлений транспорт, а це зможе, нехай хоч трохи, зменшити навантаження на міський бюджет".