Logo
8 Грудня 2022, 12:09

У Єврокомісії анонсували новий пакет санкцій проти Росії

Глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн анонсувала 9 пакет санкцій проти Росії.

За словами глави Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн цей пакет передбачає:

накладення санкцій на майже 200 фізичних і юридичних осіб, а також 3 російських банки;

обмеження доступу РФ до безпілотників через потенційних постачальників з третіх країн, як, наприклад, Іран;

нові заходи контролю експорту, включаючи товари подвійного призначення – включаючи певні хімічні компоненти, нервово-паралітичні речовини, електроніку і програмне забезпечення, які можуть бути використані у військових цілях;

зняття з ефіру ще чотирьох каналів пропаганди.

"Цей список [200 фізичних та юридичних осіб, до якого входять представники збройних сил, депутати російського парламенту та підприємства оборонно-промислового комплексу] охоплює ключових постатей у жорстоких, навмисних ракетних ударах Росії по цивільному населенню", - сказала фон дер Ляйєн у відео, розміщеному у Twitter.

Крім того, Єврокомісія пропонує додаткові обмеження проти енергетичного та гірничодобувного сектору, включаючи заборону інвестицій у нові видобувні потужності в Росії.

"Ми також протидіємо російській пропагандистській машині, пропонуючи вилучити з ефіру ще чотири канали і пропонуємо більше економічних заходів проти російського енергетичного та видобувного сектора", - зазначила глава ЄК.

Віце-президент Єврокомісії Жозеп Боррель заявив, що останні заходи є прямим наслідком перетворення зими на зброю президентом Росії Володимиром Путіним.

"Він хоче відключити електрику, опалення та водопостачання для мільйонів мирних жителів по всій Україні. Ми відповідаємо 9-м пакетом санкцій проти тих, хто відіграє важливу роль у цій жорстокій війні", - написав він у Twitter.

Тепер новий пакет санкцій повинні узгодити держави-члени в Раді ЄС.

 

 

 

Фото з відкритих джерел