Logo
13 Лютого 2019, 13:38

У Франківську ОПОРА і поліція назвали кандидатів у Президенти, які найбільше порушують виборче законодавство

Сьогодні, 13 лютого, в готелі «Станіславів» відбулась прес-конференція представників громадянської мережі «Опора» та поліції області.

За словами координатора Громадянської мережі ОПОРА Івана Маруняка, ОПОРА в час виборів співпрацює із правоохоронними органами для того, щоб імена порушників не лише фігурували в ЗМІ, а й самі особи несли відповідальність.

Разом з поліцією активісти уже здійснили дев'ять спільних виїздів для моніторингу білбордів та зафіксували 32 порушення виборчого законодавства з боку кандидатів у Президенти.

Перевірки проходили в Івано-Франківську, Коломиї, Надвірній, Яремче, Снятині та Косові.

Йдеться про розміщення агітації на білбордах з порушеннями, а зокрема - інформація без вихідних даних та ймовірно були виготовлені не за кошти виборчих фондів. 

Такі порушення виявили на бордах кандидатів у Президенти - Олега Ляшка, Руслана Кошулинського, Андрія Садового, Анатолія Гриценка, Юлії Тимошенко та Олександра Шевченка.

"Для нас це дуже дієвий спосіб співпраці, адже дає можливість виявляти порушення виборчого законодавства максимально швидко та ефективно. Ми написали 12 заяв про правопорушення, частину поліцейські виявляють самі. Загалом ми подали до поліції 27 заяв про порушення виборчого законодавства", - відзначив координатор спостереження ОПОРИ Богдан Морикіт. 

Як наголосив начальник ГУНП в області Володимир Голубош, поліція є аполітичною й націлена на ефективне реагування на всі повідомлення про порушення виборчого законодавства. Одразу після отримання інформації в поліції впродовж доби відкривають провадження.

У випадку порушення законодавства суб‘єктом є не кандидат, за якого проводиться агітація, а той, хто безпосередньо розмістив її. Порушник нестиме відповідальність у вигляді штрафу від 170 до 510 гривень.

«За останню добу зареєстрованого три повідомлення: одне про розміщення агітації у мережі Фейсбук, два - про друковану продукцію в Івано-Франківську та Калуші»,- відзначив Володимир Голубош.

Станом на сьогодні зафіксовано 38 повідомлень про порушення. По одному відкрито провадження, передбачено адміністративну відповідальність у вигляді штрафу, у 10 випадках ще уточнюється інформація.