Logo
5 Грудня 2016, 18:40

У Франківській міській лікарні вперше за 25 років відремонтували терапію (ФОТО, ВІДЕО)

Терапевтичне відділення №2 Івано-Франківської центральної міської лікарні відкрили після капітального ремонту. Капремонт у відділенні зробили вперше за останні 25 років – і вже за європейськими вимогами.

5

В оновленому відділенні – 10 палат на 2-5 місць, плюс дві покращеного планування для учасників бойових дій та інших пільговиків. Окремі палати спеціалізовані, як-от палата центру нефрології і діалізу. У терапевтичному відділенні №2 Івано-Франківської ЦМКЛ лікують хворих із 73 діагнозами. Відділення одночасно може прийняти 65 пацієнтів, за ними доглядають 35 осіб медичного персоналу та лікарі, вони працюють у дві зміни, пише Курс.

"Вперше за 25 років проведено капітальний ремонт відділення, дуже багато зроблено для хворих. Раніше у нас в палатах було по 8 ліжок, два загальні туалети, їдальня пристосована в холі. Тепер вбиральня в кожній палаті, зменшили кількість ліжок у палатах відповідно до європейських стандартів, під їдальню вивільнили і реконструювали приміщення. Покращили сам інвентар – оновили не менше 60% ліжок, більшу частину меблів. Маємо нову сантехніку, підлогу тощо. Водночас це і покращення умов праці для колективу", – розповіла завідуюча терапією, головний терапевт міста Зіновія Зозуляк.

Ремонт у відділенні зроблений на 80% коштом міського бюджету, повідомив головний лікар міста, головлікар ЦМКЛ Тарас Масляк. Решта у співфінансуванні – власні кошти лікарні, закумульовані благодійні внески пацієнтів.

"Сам міський бюджет не може потягнути всі видатки відповідно до всіх потреб медичних закладів міста, – вважає Тарас Масляк. – Ми розуміємо важливість співфінансування і саме так і ставимо завдання іншим медичним закладам міста".

Окрім благодійних внесків франківців та мешканців області (близько третини хворих, які лікуються в ЦМКЛ, з сіл і міст Прикарпаття), міській лікарні допомагають місцеві та закордонні меценати, зокрема польські, німецькі і навіть японські партнери.

За словами Тараса Масляка, сума благодійних коштів для пацієнтів, які лікуються в ЦМКЛ, спеціально не обумовлена. В середньому – від 100 до 200 грн, хоча кожен може скласти внесок відповідно до своїх фінансових можливостей.

https://youtu.be/cBmBhj9m1VE

1

3

2

4

6

7

8