Logo
27 Березня 2020, 20:17
Теги: УГКЦ

У Франківській Архієпархії УГКЦ розпочав роботу координаційний антикризовий центр

Івано-Франківська УГКЦ віддає семінарію для медиків і запускає безкоштовні консультації в клініці Святого Луки.

Про це повідомила пресслужба УГКЦ, пише Типовий Франківськ.

Через запровадження карантину на території України у зв’язку з коронавірусом та надзвичайною ситуацією в Івано-Франківській області, з благословення Архієпископа і Митропоита Володимира Війтишина при Івано-Франківському Архієпархіальному управлінні створено Архієпархіальний координаційний антикризовий центр.
Робота центру направлена на допомогу у боротьбі з пандемією в Архієпархії. Так ряд структур Івано-Франківської Архієпархії будуть задіяні у допомозі та боротьбі з цією епідемією.

При потребі на період карантину буде передане приміщення Духовної семінарії, що по вул. Василіянок 64, для проживання медичного персоналу, який працює в лікарнях міста та мешкає поза межами Івано-Франківська.

При лікувально-діагностичному центрі Святого Луки вже з наступного тижня запрацює безкоштовна онлайн консультація ряду вузькопрофільних спеціалістів клініки, до яких можна буде звернутися за телефоном гарячої лінії та проконсультуватися з приводу погіршення стану свого здоров'я.

Медиками клініки розробляються чіткі практичні інструкції для священників Івано-Франківської Архієпархії щодо санітарно-епідеміологічних заходів на парафії з метою запобігання поширення інфекції у парафіяльних храмах. За цих умов все-таки важливо, щоб храми залишалися відчиненими для приватної молитви та богослужінь з онлайн-трансляціями. Адже, як зазначає Глава і Отець УГКЦ Блаженніший Святослав: «Перша відповідь Церкви на пандемію – це молитва».

В Архієпархії планується збір коштів на засоби захисту населення, захисні маски, дезінфікуючі розчини та, при потребі, на медичне обладнання.

Також в умовах карантину Карітас Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ продовжує піклуватися про стареньких, самотніх та хворих людей. Працівники та волонтери Карітасу безкоштовно доставляють продукти харчування, засоби гігієни та ліки. Необхідні речі вже отримали пацієнти відділення паліативної допомоги та домашнього догляду.