Logo
10 Серпня 2017, 18:30

У Франківську чіпують понад 200 безпритульних собак

Наразі волонтери планують закупити 200 чіпів, яких має вистачити до кінця року, і вже підготували рахунок. Чіпи закупить КП «Полігон» у організації «Animal-id.info», яка створила міжнародну базу тварин.

собака

Про це «Репортеру» розповіла співзасновниця благодійного фонду «Ara», волонтерка «Дому Сірка» Оля Соловйова. Каже, що нині за таким принципом вже працює львівське КП «Лев».

За словами волонтарки, щомісяця у Франківську і так стерилізують більше 50 собак, яких відловлює КП «Полігон». А тепер їх ще й чіпуватимуть, а інформацію про них заноситимуть в міжнародну онлайн-базу. Відтак надалі з чіпа можна буде сканером зчитати інформацію про собаку – ким і де відловлена, чи стерилізована і вакцинована.

На початку місяця безпритульних собак у Франківську порахували волонтери «Дому Сірка» спільно з волонтерами благодійного фонду «Ara». Підрахунок провели теж з допомогою бази «Animal-id.info». Так, під час підрахунку, у Франківську виявили 1120 собак.

«Такий підрахунок допоможе місту дізнатися, скільки є безпритульних собак і зменшити їх кількість на вулицях міста, – говорить представниця фонду «Ara» Марія Блєдньова. – Місто нас підтримує в цьому, але щоб виділити кошти, потрібно розуміти, який нині стан справ. Тепер після підрахунку, все залежатиме від співпраці міської влади, КП «Полігон» і «Дому сірка». Їм потрібно сідати за стіл переговорів і домовлятися. Схема співпраці по факту вже готова – за таким принципом вже працює  львівське КП «Лев».

Найбільший острах волонтерів, що собаки зникають і ніхто не каже, куди вони діваються, додає Блєдньова. А інформаційна база дасть спосіб контролю за собаками – коли її ловлять, одразу фотографують, і в базі на неї заводять картку, тож кожен зможе побачити інформацію про  тварину.

«Звично, самі ж мешканці телефонують і повідомляють про те, що на вулиці – собака, – каже Марія Блєдньова. – Якщо запровадити чіпування, потім можна буде зайти в базу і слідкувати, що з собакою трапилося. Крім того, з допомогою бази її можна виставляти на адопцію… Ми порахували собак цього року і плануємо це ж зробити у наступному. Це дасть нам можливість визначити, наскільки ми справляємося, який результат програми регулювання чисельності тварин на вулицях».

За словами Олі Соловйової, якщо вдасться прийняти закон про обов’язкове чіпування усіх собак, тих, які губляться, легше буде потім повернути власникам.

«Для власницьких є собак є ще й інший варіант – жетон з QR-кодом та ідентифікаційним номером, – говорить Оля. – Обидва варіанти скорочують шлях загублених тваринок. Як тільки ми бачимо собаку на вулиці, можемо зісканувати код, побачити хто її власник і повернути додому. Поки найбільше із загубленими собаками допомагає «Дім Сірка».