Logo
31 Серпня 2015, 11:33

У Франківську довели, що можна зекономити 15% сімейного бюджету, змінивши стиль життя (ФОТО)

У громадському ресторані «Urban Space 100» відбулася підсумкова зустріч учасників міжнародної програми «Стале домогосподарство».

еко1

Це освітня програма для родин, 8-тижневий експеримент, впродовж якого вони у власному побуті застосовували поради з енергозбереження, сортування сміття, зменшення витрат води, навчались заощаджувати сімейний бюджет та вести екодружній стиль життя, пише Репортер.

За слами координатора програми в Україні Галини Гупан, Прикарпаття є єдиною пілотною областю, де запровадили цей проект. Проект започаткували в Україні у 2013 році.

«Це пілотна фаза і нова для України, – говорить Галина Гупан. – Результати по Івано-Франківську перевершили всі наші сподівання. Ми більше як в три рази перевищили результати, яких від нас чекав наш донор – шведська агенція міжнародного розвитку та співробітництва «Sida». Зараз у Франківську є більше двох тисяч домогосподарств, а це 6, 5 тисяч членів цих родин, які взяли участь у проекті за півтора роки».

Гупко стверджує, що родинам, що пройшли програму, вдається в середньому до 18% знизити витрати електроенергії, до 17% води та до 28% скоротити кількість відходів, просто змінивши власні звички. . Загалом для домогосподарства в середньому це 15 % економії сімейного бюджету.

Програма «Стале домогосподарство» є продовженням в Україні міжнародного освітнього руху «Екокоманди», який діє в Ірландії, Нідерландах, Бельгії, Великій Британії, Іспанії, Швеції, Угорщині, Польщі, В’єтнамі, США та інших. Україна — 23 країна, що приєдналась до програми.

еко2

еко3

еко4