Logo
2 Лютого 2020, 16:50
Теги: лікарі

У Франківську фахівці з Німеччини навчали лікарів поваги до пацієнтів

Днями для 50 викладачів вишу та місцевих лікарів завершився перший в Україні навчальний курс з реабілітології у паліативній допомозі за участі німецького реабілітолога, лікаря-фізіотерапіста Петера Ніланда.

Цікава теорія і багато прикладів з власної практики,  –  упродовж тижня викладачі університету, інтерни, лікарі та психологи мали захопливе навчання, йдеться на сайті ІФНМУ.

Учасникам порадили прийти на заняття з рушниками, килимками, змінною  формою одягу та взуття. Заняття на базі обласної клінічної лікарні, спорткомплекс та навіть зал засідань вченої ради у центральному корпусі вишу перетворились на експериментальну лабораторію, де навчали релаксувати і встановлювати довіру з пацієнтом, омиваючи йому ноги, наприклад; де за допомогою звичайного рушника і теплої води показували, як можна налаштувати пацієнта та його тіло на процес лікування, допомогти позбутися страхів тощо.

Лікар-фізіотерапіст Петер Ніланд сам був у ролі пацієнта, сигналізуючи про потребу в допомозі, а також пропонував учасникам навчання спробувати пережити уявний стан хворого, навчитися розуміти його й чути.    

«Мені ще й досі іноді говорять, щоби я йшов працювати з тими пацієнтами, які «мають шанс», хоча мій досвід з паліативними хворими вже 25 років, – розповідає Пітер Ніланд. – І я точно знаю, що має значення виключно позиція і віра в те, що моя робота приносить користь. Бо  насправді так і є. ».

Лікар акцентував на тому, що фізіотерапевт у своїй практиці  буде використовувати здебільшого дуже прості засоби, а в основі його роботи має бути  насамперед повага до людської гідності.  «Від цього шанси на ефективні результати в роботі як з пацієнтом, так і з його родичами лише зростають», – зазначає Пітер Ніланд.

Про важливість командної взаємодії, тісне партнерство та комунікацію команди фахівців, що задіяні у процесі реабілітації, німецький лікар говорив під час демонстрації чи не кожного прикладу зі своєї практики, яких на  рахунку лікаря без перебільшення  – тисячі.