Logo
7 Липня 2020, 18:13

У Франківську гімназисти зробили вражаючі фото параду планет

Від, 4 липня жителі Землі могли спостерігати рідкісне явище - парад планет, коли всі планети Сонячної системи вишикуються в одну лінію.

Так, декан фізико-технічного факультету Прикарпатського національного університету Іван Гасюк та учні Української гімназії №1 зробили унікальні фото параду планет, пише Типовий Франківськ.

"Погода не дуже, але у проміжках між хмарами ми з учнями Української гімназії № 1 все ж зробили пару цікавих фото. Місяць більше заважав, він зараз повний і яскравий, тому добряче підсвічував небо і не дозволяв вповні насолодитися видом планет. Ми його сфоткали ще завидна. А потім появився величний Юпітер з трьома супутниками (четвертого не розгледіли, він, мабуть, за планетою). Ну і, звичайно, Сатурн зі своїм капелюшком. А потім заховалися від комарів і очікували, коли вийде Марс, проте його зображення розсіювалося хмаринками. Ранкову Венеру проспали. Та все ще попереду, це тільки проба техніки і цікава екскурсія зоряним небом", - йдеться в дописі.

Довідково:

Парад планет - це явище, коли планети вишикуються по одну сторону від Сонця. Очікувати того, що вони дійсно стануть в чітку лінію, не варто.

Згідно з прогнозами, в цей день починається повний парад планет, тобто, за участю всіх планет Сонячної системи: Меркурій, Венера, Земля, Марс, Юпітер, Сатурн, Уран, Нептун, а також карликова планета Плутон - одночасно вишикуються з одного боку від зірки. Відбудеться майже ідеальне вирівнювання, кут відхилення буде незначним.