Logo
24 Жовтня 2019, 16:21

У Франківську хочуть створити спортивний комплекс для сторнгменів

Сьогодні, 24 жовтня, відбулася зустріч з найсильнішою людиною планети Василем Вірастюком та президегнтом Всеукраїнської федерації стронгмену в Україні Сергієм Конюшок.

Розмовляли про розвиток стронгменспорту на Прикарпатті, пише Типовий Франківськ.

Чоловіки презентували ідею створення комплексу по розвитку строгоменспорту. 

" Суть концепції полягає в тому, щоб почати будівництво багатофункціональних спортивних баз. Ми створили авторський проєкт комплексу, впевнені, що запропонована нами концепція стане дієвою у розвитку спорту. Ці бази одноповерхові, зроблені за моделлю легкобудівельної конструкції, яка має вміщувати спортивний зал з відведеними зонами для занять важкими видами спорту, як армреслінг, кросфіт, бодібілдинг, пауерліфтинг тощо", - каже Сергій Конюшок.

Він також зазначив, що щороку Федерація шукає нових партнерів для співпраці.

"Ми зрозуміли що нам потрібен концепт, який буде гарантувати невеликий сталий бюджет, з допомогою якого ми зможемо впевнено стояти на ногах. Даний комплекс буде корисний не тільки для занать важкими видами спорту. Він в загальному буде популяризувати здоровий спосіб життя. Зранку і ввечері тут будуть проводитися платні заняття. а в денний час на пільгових умовах залучатимемо до спорт, як дітей, як і старших людей. Ми даємо можливість молоді тренуватись в гарних умовах і в рази збільшимо кількість дітей, які займаються. Згідно проєкту на пільгових умовах одночасно зможуть тренуватися 20 дітей в одній групі. З 11 до 15 години може бути три групи в приміщенні одночасно. Близько 100 дітей за день може тренуватися за пільговими умовами.", - додає Конюшок.

Стронгмени зазначили, що сьогодні відбулася перша ознайомча зустріч, де проєкт презентували голові ОДА Денису Шмигалю.

"Голова облдержадміністрації захопився цією ідеєю і захотів бути модератором й просувати цей проєкт. Також маємо ще зустрітися з міським головою, щоб отримати ділянку для будівництва комплексу", - зазначив Конюшок.

Найсильніша людина планети Василь Вірастюк розповів, що Федерація Стронгмену України існує з 2009 року. В  2012 році Федерація отримала статус національної, що надало можливість проводити чеспіонати України та інші міжнародні змагання.

Він зазначив, що Фкдкрація проводить більше 20 заходів по Україніпротягом року. Цьогоріч з 29 квітня провели 30 заходів різного ґатунку. Проводять як аматорські так і професійні змагання. 

Дощо земельної ділянки, Вірастюк додає:-"Маємо на прикладі одну земельну ділянку, на яку нам вказав Денис Анатолієвич. Але про це потрібно поспілкуватися з міським головою, щоб отримати дозвіл.  Попередньо за проєктом вартість комплексу коливається межах 20 мільйонів гривень".

Реалізацію проєкту хочуть розпочати як найшвидше.

"До нового року маємо вирішити всі питання з ділянкою, а з березня почати будівництво, щоб він був готовий до середини літа", каже Вірастюк.

Такі комплекси планують відкрити для початку у трьох містах: Івано-Франківськ, Київ і Кривий Ріг.