Logo
11 Вересня 2020, 10:26
Теги: вистава

У Франківську люди з інвалідністю зіграють виставу "Поезія за межами"

У Франківську люди з інвалідністю зіграють виставу "Поезія за межами" за мотивами казки "Аліса в країні див". У виставі - 12 виконавців, всі є непрофесійними акторами. Це - люди з інвалідністю та спортсмени Івано-Франківського коледжу фізвиховання.

Через приналежність міста до червоної карантинної зони її покажуть онлайн, пише Суспільне.

Біатлоністка, учасниця параолімпійських ігор Надія Стефурак виконує роль Аліси.

"Аліса переборює різні страхи, зустрічається з різними персонажами, а потім більше вже йде моя роль. Я теж йшла в ліс, травмувалася, добу в лісі пролежала. А далі я читаю поезію", - розповіла Надія Стефурак.

Учасник вистави Павло Гордієнко розповідає, що у 12 років зламав шию. Відтоді він - у візку.

"Я у своїй ролі беру участь не сам, а з тваринками. Зі мною завжди або пітон, або павук-тарантул, або ігуана. Я з ними спілкуюся і через них хочу донести до людей з інвалідністю те, як жити далі, як себе поводити, і головне - не падати духом", - каже Павло Гордієнко.

Балетмейстер вистави Василь Гринюк також грає одну з головних ролей. Він – Кіт. Каже, вперше бере участь в інклюзивному проєкті: "Часом не бачу різниці, забуваю про те, що хтось на візку. Я це згадую, коли переступаю поріг з репетиції і думаю: там забагато сказав, зробив, когось посмикав зайвмй раз".

Сьогодні (десятого вересня - ред.) актори провели генеральну репетицію в актовому залі коледжу фізвиховання. За словами директора коледжу Любомира Пасічняка, театральна діяльність для коледжу - не новинка.

"Всі звикли, що спортсмени – це такі однобокі особистості, які, крім спорту, більше нічого не бачать. У нас давно функціонує аматорський театр "Браво". В нас є вистави, з якими ми і на виїзді були", - розповів Любомир Пасічняк.

Детальніше в сюжеті Суспільного: