Logo
9 Квітня 2019, 12:04

У Франківську обговорили проблеми та перспективи розвитку музеїв області

Сьогодні, 9 квітня, в Івано-Франківську відбувся семінар «Стан, проблеми та перспективи розвитку музейної справи на Прикарпатті».

Начальник управління культури, національностей та релігій ІФ ОДА Володимир Федорак зазначає, семінар проводиться для керівників музейних установ сіл, районів, міст та області. Адже важливо володіти інформацію про музейну справу, нормативно-правову базу, гранти, а також особливості науково-дослідної роботи, пише Типовий Франківськ.

«Сьогодні обмінюватимемося досвідом збереження спадщини, говоритимемо про популяризацію музейної справи, а також перспективи і виклики сфери», - додає Володимир Федорак.

За словами очільника управління, музейна справа області у задовільному стані. Є музеї, в яких справи йдуть трішки краще, втім виникають і проблеми, зокрема із фінансуванням.

«Музей - це унікальна лабораторія, де можна відчути минуле, побачити сьогоднння та передбачити майбутнє», - каже заступник голови ІФ ОДА Віталій Федорів.

Начальник відділу з питань музейної справи Міністерства культури України Володимир Чорногор доповів про нормативно-правову базу музейної справи в Україні. Каже, головним законом у сфері є Закон України «Про музеї та музейну справу». Також існує ряд постанов, положень та наказів.

«На жаль, в Івано-Франківській області музеї не дуже активно спрівпрацюють із закордонними закладами, - зазначає Володимир Чорногор і додає: Минулоріч відбувались перевірки управлінь культури. Однією із найбільших проблем в усій Україні є те, що документи про переміщення експонатів із фондів музею до інших музеїв оформляються місцевими органами влади не завжди правильним і відповідним чином».