Logo
24 Вересня 2020, 10:21
Теги: лікарня

У Франківську облаштують центр альтернативної медицини за 11 мільйонів гривень

У Івано-Франківській Центральній міській дитячій лікарні з’явиться центр альтернативної медицини для дітей, які мають захворювання опорно-рухового апарату та центральної нервової системи.

Про це розповіли на пресконференція, пише Типовий Франківськ.

Вартість проєкту «Альтернативна терапія в Марамуреші та Івано-Франківську» - 11 мільйонів гривень.

«Управління інвестиційної політики ще три роки назад почали підготовку даного проєкту. Пройшли три етапу відбору і сьогодні отримали повідомлення, що ми будемо фінансуватися. Проєкт робиться спільно з Румунією в рамках Спільної операційної програми Румунія-Україна 2014-2020», - зауважив начальник Управління інвестиційної політики Ігор Попадюк.

За його словами, більшість, а це 1,6 мільйона піде на Румунську сторону. Проєкт фінансується Європейським союзом через Європейський інструмент сусідства.

«Там вони збудують великий центр альтернативної медицини. На відміну від нас, це буде повністю нова будівля. У Франківську ми зробимо ремонт будівлі Чорновола. Тут будуть лікуватися дітки з вадами опорно-рухового апарату. Також буде передбачена доступність до даного місця та піднімачі», - наголосив Ігор Попадюк.

Загальна вартість проєкту 1 611 760, 20 євро. Для Івано-Франківська виділили 353 400 тисяч євро.

«Це близько 11 мільйонів гривень. У наступному році ми вже побачимо ремонт та закупівлю апаратів. Ми на завершальній стадії підготовки. До кінця осені маємо підписати грант», - каже Попадюк.

Центр облаштують на базі Івано-Франківського комунального закладу Центральна міська дитяча клінічна лікарня. Реалізація проєкту передбачає здійснення робіт спортивного залу, холу та кабінетів для реабілітації; закупівлю реабілітаційного обладнання.

«Справді ці приміщення потребують ремонту. Нам вдалося відремонтувати ряд палат, хол, але потрібно долучати кошти громади. Дуже важливо, що цей проєкт буде реалізований не за міські кошти. Співфінансування з міського бюджету десь 10-20% Я вважаю, що наше місто дуже добре працює з залученням грантових коштів. Ми очікуємо левову частину робіт наступного року, але результат повинен дозволити нам бути конкурентоспроможними», - зазначив міський голова Руслан Марцінків.