Logo
19 Квітня 2019, 12:35
Теги: поліція

У Франківську поліція розповіла про готовність до другого туру виборів

Сьогодні, 19 квітня, начальник ГУНП в Івано-Франківській області Володимир Голубош розповів про забезпечення законності, публічної безпеки і роботи поліції у період проведення другого туру виборів Президента України.

Як повідомив Голубош, зареєстрована 118 порушень виборчого процесу. По 14 адмінсправах було оштрафовано осіб, 12 - на розгляді у судах 

Після першого туру виборів, з 1 квітня, було зареєстровано 15 повідомлень про порушень виборчого процесу, з них 3 у місті Івано-Франківську. По 10 матеріалах була проведена перевірка. Вчора т. зв. "Чорний піар" виявили в місті Івано-Франківську розклеєні були листівки на стовпах. Наразі з'ясовують чи це підпадає під адміністративне правопорушення, ознаки кримінального правопорушення відсутні. Після завершення перевірки буде прийнято рішення по цих матеріалах.

Залучається особовий склад 1900 працівників поліції, 1035 працівників ДСНС. 27 екіпажів реагування патрульної поліції. На сьогоднішній день всі ОВК отримали бюлетені.

"Поліція Прикарпаття докладе усіх зусиль, аби забезпечити проведення другого туру виборів прозоро, забезпечити громадський порядок і громадську безпеку. Як зазначалось раніше, жодних преференцій ніякій політичній силі ми не надаємо і будемо реагувати об'єктивно, адекватно і дієво", - зазначив Голубош.

Кординатор громадського спостережння ОПОРИ Богдан Морикіт каже, що в області зможуть проголосувати понад 1 міліон виборців.

"Робота ОВК і ДВК відбувається у звичному режимі. Створено нові склади 7 окружних виборчих комісій, у яких працює 98 членів ОВК. У встановлені терміни 1034 ДВК розпочали роботу тобто нові склади, у яких 7178 представників кандидата від Петра Порошенка і 6560 від Володимира Зеленського та 564 члени від обрані за поданням ОВК. Тобто загрози у роботі ДВК немає. Станом на 18 березня відбулись звичайні планові заміни ДВК. Ми готуємося до дня тиші і дня голосування", - додав Морикіт.

З 9 год ранку 18 квітня поліція переведена на посилений варіант несення служби, який буде тривати до 25 квітня включно.

"Щодо дня тиші, ми працюємо на превенцію, на всі повідомлення здійснюється реагування, виїжджає оперативна група, документують. За минулий день тиші було зареєстровано 6 повідомлень про порушення дня тиші", - розповів Голубош.

Також очільник поліції додає, що під час 1-шого туру виборів працівникам роздано перелік порушень стосовно виборчого процесу. Якщо у громадян виникають запитання щодо порушень виборчого процесу, вони можуть звернутися до працівників поліції, що будуть на дільницях. Поліцейські будуть рацювати так, щоб їх було видно.