Logo
22 Липня 2019, 12:25

У Франківську поліція та ОПОРА розповіли про перебіг виборів на Прикарпатті

Вчора, 21 липня, відбулися позачергові вибори народних депутатів до Верховної Ради України.

В Івано-Франківську голосування пройшло без серйозних порушень.

Про це повідомили під час спільної пресконференції поліції області та громадянської мережі ОПОРА, пише Типовий Франківськ.

Спостерігачі ОПОРИ зафіксували факти видачі бюлетенів виборцям без пред‘явлення ними паспортів на дільницях в селі Черемош(Верховинщина), селі Чортовець, Підмихайля, Лисець, Черніїв, Чернятин. Видавали бюлетені без пред‘явлення паспорта і на дільниці в селі Красноїлля на Верховинщині.

«Підрахунок голосів ще триває. На Франківщині вибори пройшли без серйозних системних порушень. Проте ми фіксували дрібні порушення. Найпоширенішим порушенням було саме голосування без паспорта», - розповів координатор Громадянської мережі ОПОРА Богдан Морикіт.

Також ОПОРА зафіксувала триразове вкидання бюлетенів у скриньку членкинею ДВА в селі Перегінськ на Рожнятівщині.
Є певні специфічні деталі. Ми зафіксували неточнення у протоколах. У Тисмениці та Коломиї були зафіксовані такі факти. Допускаються помилки при заповненні протоколів, і їх більше десятка.

«Дільниці відкрилися вчасно о 8 ранку, зачинилися також рівно о 20.00. Надійшло 31 повідомлення про порушення виборчого законодавства.
За 2 фактами відкрито кримінальне провадження. А саме у Рожнятівському районі та місті Івано-Франківськ. У Рожнятівському районі член комісії тричі вкидала бюлетені, за фактом чого проводяться слідчі дії та допити свідків та членів ДВК. В Івано-Франківську члени комісії завчасно заповнили документацію. За 2 фактами у Франківську та Рогатині складено 2 протоколи за статтею 178 за дрібне хуліганство. У Косівському районі група осіб у складі 4 осіб вирішили потрапити до клубу, де проводився підрахунок голосів. Не зважаючи на попередження, вони проникли в приміщення та вчиняли хуліганські дії. Розпочато 2 кримінальні справи ща цим фактом. Поліція в день виборів працювала у штатному режимі», - розповів очільник поліції області Володимир Голубош.

Як повідомив Богдан Морикіт, візит міського голови Івано-Франківська не вважається порушенням, оскільки він уже покидав приміщення. Одна зі спостерігачів уточнила, у якості кого він був, оскільки посадова особа не має права, чи повноважень у день виборів слідкувати за перебігом процесу.