Logo
2 Липня 2024, 13:01

У Франківську помер почесний ректор Прикарпатського університету Віталій Кононенко

В Івано-Франківську помер завідувач кафедри загального та германського мовознавства факультету філології, почесний ректор Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Віталій Кононенко.

Про це повідомили на Facebook-сторінці вишу.

"Ми завжди пам'ятатимемо його як людину з великим серцем, глибокими знаннями та незламною волею до науки. Його спадщина продовжуватиме жити в його працях, учнях та колегах, які будуть берегти його пам'ять і продовжувати його наукові ідеї", — йдеться у дописі.

Віталій Кононенко — український мовознавець, доктор філологічних наук, професор, дійсний член (академік) НАПН України, заслужений діяч науки і техніки України.

Віталій Кононенко народився 9 вересня 1933 року у Києві. У 1956 році закінчив Київський університет. Учителював. З 1962 викладав у Київському педагогічному інституті.

У 1986-2005 роках був ректором Івано-Франківського педагогічного інституту імені Василя Стефаника (згодом — Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника).

"Дослідження Віталія Кононенка започаткували наукову школу семантичного синтаксису, під його керівництвом захищено близько десятка докторських та сотні кандидатських дисертацій. Головний редактор журналу "Етнос і культура", — розповідають про науковця на сайті Прикарпатського університету.

З його ініціативи на базі Івано-Франківського педагогічного інституту в 1992 році створили Прикарпатський університет імені Василя Стефаника, який у 2004 здобув статус національного.

Віталій Кононенко є автором понад 600 наукових праць, понад 40 монографій, підручників і навчальних посібників.