Logo
14 Липня 2023, 14:01

У Франківську пораненому військовослужбовцю замість ампутації кінцівки нарощують кістку

Про історію 24-річного Влада з Хмельниччини повідомили на фейсбук-сторінці Міністерства охорони здоров’я України. До служби в армії він навчався у коледжі культури і мистецтв, грав на трубі. На війні хлопець був снайпером. Під Соледаром Влад отримав мінно-вибухове поранення з великим дефектом кісткової та м’яких тканин. У його нозі немає шматка кістки, передає Типовий Франківськ.

Поступив до КНП «Обласна клінічна лікарня Івано-Франківської обласної ради» на початку серпня минулого року. В Івано-Франківськ його привезли, щоб ампутувати ногу, але лікарі сказали, що спробують врятувати.

Влад – один з перших пацієнтів, за ногу якого взявся тандем комбустіологів і травматологів. Перші закривали м’які тканини, інші нарощують кістку. «Нога, як прогнозують лікарі, відновиться, але не повністю, – ділиться хлопець. – У мене всі сухожилля вирвало. Пальців не відчуваю, стопою не можу рухати. А ходити, казали лікарі, буду. З паличкою, але буду... Краще своя нога, ніж без ноги».

Життєві плани хлопець будує обережно: «Треба спочатку почати ходити, а потім буду думати про майбутнє». Зауважує, що якби швидше вилікували, то повернувся б на Схід, щоби помститися за смерть брата і багатьох знайомих.

Також він хоче, щоб в суспільстві з розумінням ставилося до тих, хто воював і не говорили: «Ми вас туди не посилали!». Бо ця фраза для нього означає зраду з боку тих, кого йшов захищати.